2024 m. liepos 28 d.

 

„Microsoft“ pripažino, kad jos antivirusinė „Security Essentials“ – nieko gero

Paskelbta: 2013-09-27 08:29 Autorius: FACEIT Team

Kartais atrodo, kad nustebinti jau nelabai įmanoma, tačiau pasirodo, kad galima, ir net ne vieną kartą iš eilės. Štai kompanija Microsoft oficialiai pripažino, kad plačiai reklamuojama antivirusinė programa Security Essentials, kuri kiek kitokiu pavadinimu reziduoja Windows 8, daugiau nėra konkurentas tokiems garsiems prekės ženklams kaip Kaspersky, ESET, Symantec ar BitDefender.

Tokie žodžiai turėjo nustebinti ne vieną saugumo ekspertą ir kompiuterių naudotoją, kurie nuolat girdėjo iš Microsoft, kad, pasirodžius MS Security Essentials, Windows sistemų saugumo lygis pakeltas į naujas aukštumas, o tarp eilučių užsiminta, kad ši nemokama antivirusinė leis apsieiti be kitų kompanijų sprendimų.

Ekspertai dabar spėlioja, kas gi nutiko korporacijai Microsoft: galbūt dėl vykdomos restruktūrizacijos ėmė keistis politika, o galbūt įtakos turėjo ne vienus metus publikuojami testai, kuriuose Security Essentials nuolat atsidurdavo „turnyrinės lentelės“ apačioje, o dėl Microsoft tiesiog nusibodo nuolat ginčytis, kad taikoma „neteisinga“ metodika…

Kad ir kaip ten būtų, Microsoft nusprendė atsisakyti savarankiškos kovos su virusais ir kitais „blogų berniukų“ sukurtais kenkėjais, o labiau atsidėti bendradarbiavimui su antivirusinių gamintojais, kuriems nereikia blaškytis ir kariauti keliais frontais.

Praktikoje tai reikš, kad Microsoft ir toliau seks situaciją programinės įrangos kenkėjų srityje, tačiau informaciją apie pavojus perduos partneriams. Bet kokiu atveju Security Essentials ir toliau išliks integruota antivirusinė programa tiek Windows 8, tiek ir būsimoje Windows 8.1, tačiau dabar korporacija susitaikė su faktu, kad jos antivirusinė – jokia panacėja, o tik bazinė antivirusinė, kuri neprilygsta garsiems konkurentams.

Microsoft pripažino, kad į savo antivirusinės programos plėtrą investavo labai daug pinigų ir laiko, kad ši kuo geriau pasirodytų ne tik testuose, bet ir kiekvieno vartotojo kompiuteryje. Tačiau dabar yra taip, kaip yra. Galbūt ateityje viskas vėl keisis, tačiau dabar, panašu, korporacija nepasiruošusi plėtoti savo antivirusinės ir padaryti jos visaverčiu saugumo sprendimu.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras