Kovo 27-29 d. Vilniuje NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinių grupių, dislokuotų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Lenkijoje, atstovai aptars aplinkos apsaugos klausimus, su kuriais daugianacionalinių grupių kariai susiduria dislokacijos vietose ir pratybų metu.
Seminare dalyvauja NATO kovines grupes priimančių ir joms vadovaujančių šalių atstovai, aplinkos apsaugos specialistai. Seminaro tikslas – identifikuoti probleminius aplinkos apsaugos klausimus ir pasidalyti patirtimi apie šalių gerąją praktiką įgyvendinant aplinkos apsaugos reikalavimus ir priemones dislokacijos vietose ir pratybų metu. Kadangi NATO priešakinės pajėgos, vykdydamos misijos uždavinius, iš esmės susiduria su panašiais aplinkos apsaugos aspektais, ateityje bus siekiama suvienodinti aplinkos apsaugos valdymą NATO priešakinėse pajėgose Baltijos šalyse ir Lenkijoje.
„Visi gerai žinome, kad karinės pratybos gali sietis su neigiamu poveikiu aplinkai – dėl keliamo triukšmo, pavojingų medžiagų išsiskyrimo, mechaninio poveikio dirvožemiui ir augalijai, gyvūnijos trikdymo – todėl surasti pusiausvyrą tarp karinių pratybų ir gamtos apsaugos, nepakenkiant karininei parengčiai, yra didelis iššūkis. Tačiau nepaisant to, turime dėti visas pastangas, kad būtų laikomasi įstatymų, siekti, kad gamtai būtų padaryta kuo mažesnė žala ir užtikrinti, kad NATO priešakinių pajėgų misija yra aplinkos apsaugos požiūriu atsakinga“, – seminaro atidaryme sakė krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.
Viceministras pabrėžia, kad Lietuva, kaip priimančioji šalis, ir toliau gerina ir gerins kovinės grupės Rukloje gyvenimo, infrastruktūros ir paslaugų sąlygas, o taip pat aplinkos apsaugą.
Karius į kovines grupes atsiuntusios šalys turi dalyvavimo NATO operacijose ir misijose patirties už Aljanso ribų, tačiau ši NATO misija nuo kitų Aljanso misijų skiriasi tuo, kad yra vykdoma Aljanso teritorijoje. Kovinių grupių karius priimančios šalys, kurios taip pat yra ir Europos Sąjungos šalys, turi gerai išvystytą nacionalinę teisinę bazę, todėl karius kovinėms grupėms skiriančioms šalims lengviau žinoti, kokie aplinkos apsaugos teisiniai reikalavimai taikomi priimančiojoje šalyje.
Taip pat visų priimančiųjų šalių kariniuose poligonuose yra saugomų teritorijų, įskaitant Europos ekologinio tinklo NATURA 2000 teritorijas, kurios pasižymi saugomų rūšių ir buveinių gausa ir įvairove. Rengdami pratybas, kariai atsižvelgia į šias jautrias gamtos teritorijas.
Seminaras Vilniuje surengtas kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų Europoje vadaviete.
NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Lenkijoje buvo dislokuotos 2017 m. pradžioje. Tokį sprendimą NATO valstybių vadovai priėmė atsižvelgdami į agresyvius Rusijos veiksmus Ukrainoje ir pasikeitusią saugumo aplinką regione. Šis sprendimas demonstruoja NATO aljanso solidarumą, vienybę ir yra patikimo atgrasymo ir pasiruošimo kolektyvinei gynybai išraiška.
NATO kovinei grupei Lietuvoje vadovauja Vokietija, Latvijoje – Kanada, Estijoje – Jungtinė Karalystė, o Lenkijoje – Jungtinės Amerikos Valstijos.
Šaltinis: kam.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
Nemaniau,
IP 213.103.193.128 | 22:09:21
kad Žemaitaitis toks silpnas teisininkas, ir taip nesugeba apginti save. Šiuo atveju yra labai daug argumentų, kai teisiamasis gali panaudoti kaltintojo ir liudytojo trūkumus savo naudai. O tie trūkumai labai rimti, nes tai jau galima traktuoti, kaip padarytus nusikaltimus. Nesuprantu, kodėl jis sut...
Susidaro įspūdis
IP 84.15.182.34 | 21:40:47
kad "ekspertai" yra Lietuvos priešų portaliūkštis ir tribūna. ...