Referendumas dėl atominės elektrinės parodė, kad šis klausimas yra diskusijų objektas. Net pusė balso teisę turinčių žmonių referendume nebalsavo. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad mes nežinome tikros padėties - nori žmonės atominės ar nenori?
Manyčiau, negalima lengva ranka numoti ir į tą sąlygininai nedidelę dalį žmonių, kurie ar dėl nežinojimo, ar dėl neteisingos informacijos turėjimo pasisakė prieš atominės elektrinės statybą.
Tikiu, kad jau kitą rudenį valdžia galėtų paskelbti naują referendumą ir suformuluoti tokį klausimą: 1. ar norite pigesnės elektros? 2. ar norite brangesnės elektros? Didžioji dalis balsuotojų pasirinktų pirmąjį variantą, o ir balsuoti ateitų daugiau žmonių.
Senoji Ignalinos atominė davė didelę naudą mūsų šaliai, jos pramonės vystymuisi. Neabejoju, kad naujoji atominė bus naudinga ne mažiau.
Todėl tiek dabartinis, tiek naujasis Seimas turės tęsti naujosios atominės elektrinės projektavtmo ir vystymo darbus. Energetikos ministerijos, vadovaujamos Arvydo Sekmoko, įdirbis čia milžiniškas. Neišvaistykime sukaupto kapitalo. Lietuva neturi stovėti vietoje.
Libertas Anužis, Utena
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]