Susitikimo akimirka. |
Gerovės valstybės kūrėjas Gitanas Nausėda, iki šiol neatsimenantis, ar išstojo iš TSRS komunistų partijos, ar neišstojo, tęsia kovą už šeimų gerovę ir susitiko su valstybinės įmonės „Nacionalinės šeimos taryba“ (NŠT) nariais.
Susitikime aptartos šeimų stiprinimo priemonės, kurių valstybė imasi ir kurių turėtų imtis, Lietuvos šeimų gerovės, demografinės situacijos rodikliai.
„Lietuvai reikia konsoliduoto politinio posūkio stiprinant šeimas. Sprendimų, kurie apsaugotų ir stiprintų šeimas, drąsintų žmones jas kurti. Šeimos skleidžia solidarumo kultūrą, kuria tvirtą visuomenės audinį, asmeninių ryšių tinklą, kuriame visi ir kiekvienas gali jaustis saugiai. Būtent šeimos yra esminis valstybės stabilumo pagrindas“, - susirinkusiems pasakė G. Nausėda.
Pasak vyriškio, „valstybės šeimos politika turi užtikrinti pagarbą šeimoms, suteikti šeimoms jas stiprinančias socialines ir ekonomines garantijas, užtikrinti visiems šeimos nariams prieinamas kokybiškas paslaugas ir palankias sąlygas tėvams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus“.
Valstybės lyderis išklausė NŠT siūlymus ir aptarė įžvalgas, kaip Lietuvoje reikėtų stiprinti ekonominį šeimų saugumą, skatinti įsipareigojimus šeimai, jos tvarumą, atvirumą ir pagarbą gyvybei.
Šalies vadovas apžvelgė jau priimtus ir planuojamus savo siūlymus šeimų gerovei ir vaidmeniui stiprinti bei šiuo metu Seimui pateiktas iniciatyvas, tarp kurių – „Vilties iniciatyvos“ įstatymo projektas, skirtas tobulinti sprendimų priėmimo procesui.
NŠT – tai prieš kelis metus sukurta Seimui atskaitinga šeimos politikos formavimo ir įgyvendinimo vertinimo patariamoji institucija finansuojama mokesčių mokėtojų pinigais.
NŠT sudaro 15 narių (jų tarpe keturi etatiniai, likę dirba visuomeniniais pagrindais), kurių misija teikti Seimui ir Vyriausybei patariamąją ir ekspertinę nuomonę formuojant nuoseklią šeimos politiką bei rengti kasmetines veiklos ataskaitas (su viena tokių ataskaitų galima susipažinti ČIA).
Ekspertai.eu primena, kad aneksijos (TSRS) laikais Lietuvoje gyveno virš 3 milijonų 700 tūkst. žmonių. Šiuo metu nepriklausomoje Lietuvoje likę apie du su puse milijono gyventojų.
Susiję: