E. Gentvilas. Nuotr. klaipedosliberalai.lt |
Į valstybę skeptiškai žiūrintys, vis labiau kelia kausimą, ar įtarimai Liberalų sąjūdžiui reiškia jo pabaigą? Kodėl pabrėžiu žodį skeptiškai? Pasvarstykime.
Lietuva, sėkmingai nusipurčiusi priespaudos jungo ir atvėrusi kelią į laisvę daugeliui buvusių sovietinių kraštų, pati turėjo nemenkų sunkumų, tiek ekonominių, tiek moralinių.
Tačiau atlaikėme, įstojome į NATO ir Europos Sąjungą, esame daugelio įtakingų pasaulio organizacijų nariai, mūsų balsas ypač girdimas neramumų kamuojamame pasaulyje, geopolitinėje plotmėje. Prezidentė gali patikti, galima ją proto ribose ir kritikuoti, tačiau jos nuopelnai akivaizdūs. Ir pasaulis tą mato.
Tačiau grįžkime į Lietuvą. Sąjūdis ir LDDP, vėliau persivadinusi į socialdemokratus, visada žymėjo takoskyrą. Takoskyrą tarp dviejų Lietuvų.
Todėl susikūrė kitos partijos, liberalai viena iš tokių partijų.
Nesikabinėkime prie smulkmenų ir pažiūrėkime, ar demokratija būtų tokia kokia yra šiandien, jei Lietuvoje būtų dvipartinė sistema? Nemanau. Liberalai įnešė naujo kraujo, naujų vėjų.
Taip, politinės korupcijos byla, kai jų lyderiui buvo perduodas paketas su pinigais pakirto jų reputaciją. Tačiau, kaip sako senoliai, kas nedirba, tas neklysta.
Todėl teiginiai, sufleruojantys, kad liberalai jau nurašyti yra gerokai ankstyvi. Visos partijos nešventos, tačiau dabar gera proga visoms apsivalyti ir žengti toliau. Išmintis politikoje, kaip ir ištvermė sporte, neatsiejami dalykai. Liberalai dar jauni, sąjūdis vėl pakils ir iššaus sėkmės fanfaros. Tik šios partijos vairą šiuo nelengvu metu galėtų paimti labiausiai patyrę. Eugenijus Gentvilas tam tinkama kandidatūra.
Pabaigai noriu pakviesti pasižiūrėti į labai paprastą, bet nuoširdų liberalų kvietimą, skelbiamą jų partijos portale. Gal ir jūs visi prisijungsite, o ne tik kritikuosite? Kritikuoti lengviausia. Kurti – sunku.