Lietuvoje 1988 metų pradžioje tikrai dar buvo komunistinis įšalas. Mano darbe buvo du tokie, kurie įstojo į komunistų partiją, tai juos tarp savęs laikėme kvailiais. Iš viešai žinomų žmonių, kurie Atgimimo laikotarpiu įstojo į komunistų partiją buvo Nijolė Oželytė.
Siekiant sumenkinti Gitano Nausėdos komunistų partijoje nuslėpimo reikšmę VDU dėstytojui Bernarui Ivanovui ir dabar atrodo, kad tai yra “uodo įkandimas” [1]. Tuo tarpu tai parodo Gitaną Nausėdą nesant sąžiningu, arba esi sąžiningas arba juo nesi. Kitaip nebūna.
Neprivaloma, tai ir nepažymėta [3]: Nausėda 1988 m. jungėsi prie Komunistų partijos “Buvau ambicingai ir kvailai užsispyręs jaunuolis, nepaisiau net mamos atkalbinėjimo nuo tokio žingsnio, - atsakyme “Delfi” kalbėjo G.Nausėda. – Bet kaip tik tuo metu įsikūrė Sąjūdžio iniciatyvinė grupė, prasidėjo masiniai Sąjūdžio mitingai, tautinis Atgimimas, į kurį pasinėriau visa galva, o partijos, į kurią buvau ką tik nevykusiai įstojęs, veikloje visai nedalyvavau.“
O štai Andrius Baranauskas teigia [3] , kad dėl to “mums neprivaloma gerbti prezidento”. Dėl kgbistų viešinimo, tai čia jau po 25 metų buvo galima ir išviešinti, nereikėjo dar 75 metus juos įslaptinti.
G.Nausėda: „Anketos pildyti aš neprivalėjau.“
Gitanas Nausėda: „Tai kas įvyko prieš 35 metus neturėjo jokios įtakos mano gyvenimui, aš būčiai lygiai toks pats žmogus, lygiai toks pats specialistas, ar būčiau buvęs epizodiškai toje partijoje, ar nebūčiau. Anketos pildyti aš neprivalėjau. Aš galėjau ją užpildyti ir įrašyti šitą savo biografijos faktą, formaliai nieko nepažeidžiau, bet aš pripažįstu, kad turbūt tai buvo mano klaida. Ne formali, ne teisinė klaida, bet aš galėjau morališkai tai padaryti. Tiesiog būtų šitas faktas išaiškėjęs anksčiau, būtume pakalbėję apie tai anksčiau ir padėję tašką šitoje istorijoje. Na ką gi padarysime tai dabar. Tiesą sakant, jeigu kas nors manęs būtų paklausęs , “ar tu buvai partijos narys”, ar jūs, ar jūs, aš būčiau pasakęs. Bet per visą tą laikotarpį, nuo Nepriklausomybės atkūrimo, na juokinga, bet tikrai taip buvo, niekas apie tai manęs nepaklausė. Aš dar kartą pasakysiu, taip aš turėjau įrašyti tą į anketą. Nors formaliai ta anketa galiojo Lietuvos Respublikos politinėms partijoms, bet savaime suprantama, kad tai yra pakankamai reikšmingas biografijos faktas. Rinkimo rezultato tai tikrai nebūtų pakeitę, bet jeigu būtų įmanoma atsukti laiką atgal, aš pasielgčiau kitaip, įrašyčiau.“
Gitanas Nausėda [2]: „Aš buvau blogas narys ir aš manau, kad kažkuriame etape galėjau būti pašalintas dėl to, kad nemokėjau mokesčių, nedalyvavau posėdžiuose. Nes tai buvo toks virsmo metas, tos tvarkos buvo mažai. Nuo pat pradžių, nei aš tiesa sakant koks propagandistas buvau, nei man kažkokias užduotis tenai skyrė, tai aš tikrai buvau, dalyvavau kai kuriuose posėdžiuose, jų turinio aš neprisimenu, nes jie buvo tiesiog be turinio apie kažkokius tai dalykus, apie kažkokius dalykus, kurie sunkiai dabar ir prisiminti galiu. Tai va tokia ta mano pakankamai trumpa ir tokia, kaip čia pasakyti, pilka karjera šitoje partijoje.“ ….
Gitanas Nausėda [2]: „Turite galvoj ką, konkrečiai kurią partiją, mes kalbame apie tą komunistų partiją, kuri norėjo atsiskirti nuo Maskvos partijos, nuo Burokevičiaus partijos, tai ir šita nusikalstama? Tai palaukite, šita partija dalyvavo Sąjūdžio veikloje ir Sąjūdžio iniciatyva prasidėjo nuo šitos partijos. Mes įsileidžiame į įdomią diskusiją.“
23 metų Gitanas Nausėda Komunistų partijos bilietą atsiėmė 1988m. birželio 27 d. Taigi kaip matome jis įstojo į Tarybų Sąjungos Komunistų Partiją (TSKP), kai Sąjūdis įsikūrė 1988 birželio 3 d. Išstojimas iš TSKP dar nė neprasidėjo, nebuvo gal dar nė sugalvotas.
Tašką padėti teks ne Jums, prezidente Gitanai Nausėda. Net ir dabar Jūs trumpame tekste slepiate šį faktą du kartus nepaminėdamas, kad buvote ne “toje” partijoje, ar buvote “partijos narys”, kai turi būti aiškiai pasakyta, kad buvote komunistų partijos narys ir ne bet kokios, o TSKP.
Ir dar Gitanas Nausėda [5]: „Ar turėjau įrašyti į anketą, kad prieš daugiau nei 30 metų buvau tapęs nebeegzistuojančios partijos nariu? Taip, turėjau. Neįrašyti buvo klaida, kaip ir įstoti į partiją. Tai buvo paikas jauno žmogaus sprendimas, kuris niekaip nepaveikė mano pasaulėžiūros, mano noro dirbti Lietuvos žmonėms, mano politinių veiksmų ir sprendimų.“
Dėl G.Nausėdos [5] stažuotės Vokietijoje 1990-1992: „10. Мнение КГБ ЛССР Согласовано исх.No 10/2 – 916c от 15.01.90г.“
Komunistų partija egzistuoja Rusijos Federacijoje, netgi yra Rusijos Federacijos Dūmoje. Tačiau G.Nausėda ir čia nenurodo, kad buvo komunistų partijos nariu, t.y. elgiasi nesąžiningai.
Čia eina kalba apie nesąžiningą žmogų, prezidentą Gitaną Nausėdą, kuriam 2023 vasario 16 d. nusiunčiau straipsnį [6] “JE Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai”, kuriame išdėsčiau Rinkimų kodekso antikonstitucingumą ir, kad vienintelis asmuo, kuris teisėtai gali tą Rinkimų kodeksą padaryti teisėtu yra teisėtas prezidentas savo teisėtu dekretu paskelbdamas, kad visi rinkimai Lietuvos Respublikoje turi vykti pagal LR Konstituciją, kitaip tariant taip kaip prezidento rinkimai, dar kitaip tariant “vienas rinkėjas – vienas balsas”. Tačiau iš prezidentūros gautas atsakymas yra niekingas “Su Jūsų 2023 m. vasario 16 d. kreipimusi, gautu Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijoje, buvo susipažinta. Dėkojame už Jūsų išsakytą nuomonę.“
Gautas ir antras atsakymas į mano atsakymą:
“Su Jūsų 2023 m. kovo 15 d. kreipimusi, gautu Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijoje, susipažinome.
Dėkojame už Jūsų išsakytą nuomonę dėl Lietuvos Respublikos rinkimų kodekso.
Kartu norime pastebėti, kad Lietuvos Respublikos Konstitucijos 33 straipsnis piliečiams laiduoja peticijos teisę. Pagal Lietuvos Respublikos peticijų įstatymą pareiškėjai su reikalavimais ar siūlymais pakeisti, papildyti ar pripažinti netekusiu galios galiojantį teisės aktą turi teisę kreiptis į Peticijų komisijas. Kreipimasis paduodamas Seimui, Vyriausybei ar savivaldybės institucijoms atsižvelgiant į tai, kieno kompetencija yra iškeltų reikalavimų ir siūlymų nagrinėjimas. Remiantis pasakytu, Jūs turite galimybę įstatymo nustatyta tvarka įgyvendinti Konstitucijoje laiduojamą peticijos teisę.“
Prezidentas Gitanas Nausėda yra nesąžiningas, savo darbo neatliko. Atliko darbą atvirkščiai, nesąžiningai. Paliko galioti antikonstitucinį Rinkimų kodeksą, tokį kaip Rusijos Federacijoje [7], ne taip kaip LR Konstitucijoje. Lygiai taip veikė jo pirmtakė, kaip sako, buvusi komunistė Dalia Grybauskaitė [8].
Kartu norisi pasakyti, kad komunistinės praeities Konstitucino Teismo teisėjai specialiai neteisingai aiškina Konstituciją apie dvi pilietybes, norima dėl to vėl pravesti referendumą per prezidento rinkimus. Tai čia LR Konstitucijos išaiškinimas yra toks [9, 10].
Iš prezidento Gitano Nausėdos daugybę kartų buvo tikimasi ką nors sužinoti „Ar dar gyva Deimantė?“. Iš nesąžiningo asmens, net daug kartų į jį kreipiantis, ką nors sužinoti nepavyko.
Literatūra:
1. 2023-04-05 DelfiTV. Iš esmės. Nutylėta Nausėdos narystė komunistų partijoje: svarbi ar nereikšminga detalė?
2. 2023-04-06 DelfiTV. Tiesiogiai: Gitano Nausėdos komentaras dėl Komunistų partijos
3. 2023-04-07 DelfiTV. Jūs rimtai? Andrius Baranauskas – apie Komunistų partiją ir tuštėjančias pinigines
4. 2023-04-08 LRT. Langas į valdžią. Nauji prezidento biografijos faktai ir pokalbis su Valdu Benkunsku
5. 2023-04-13 LaisvėsTV. TŽ: Galvažudžių tapatybė | Pedofilija Kaune | Pentagonas | Šiaurės Korėja | Nausėda ir KGB
6. 2023-02-19 dr. Jonas Ramanauskas. JE Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai
7. 2021-09-01 dr. Jonas Ramanauskas. Konstitucijos parazitai ir išdavikai – vyt lauk
8. 2016-06-14 dr. Jonas Ramanauskas. JE metinis pranešimas yra NUSIKALTIMAS PRIEŠ VALSTYBĘ
9. 2017-08-14 dr. Jonas Ramanauskas. LR Pilietybės įstatymo prieštaravimai Konstitucijai
10. 2017-08-28 dr. Jonas Ramanauskas. Dvi pilietybės – ne konstitucinė problema
11. 2017-02-16 dr. Jonas Ramanauskas. Rinkimų kodekso projekto aferizmai
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]