G. Nausėdos ir verslininkų, siekiančių, kad dar daugiau pinigų būtų skiriama Rusijos atgrasymui, akimirka. |
Apsukrus Lietuvos verslininkai sugalvojo iniciatyvą „4 procentai“. Šia iniciatyva siekiama, kad valstybės skirtų kur kas daugiau pinigų Rusijos atgrasymui, t.y. 4 proc. nuo BVP, o ne beveik 3 proc. kaip yra dabar.
Šia proga tie verslininkai prieš kelis mėnesius paskelbė elektroninę peticiją, kurią gali pasirašyti kiekvienas Lietuvos pilnametis, t.y. turintis balsavimo teisę. Tokių Lietuvoje Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis yra 2 milijonai 385 tūkstančiai 234.
VRK duomenys. |
Tačiau nors iniciatyva „4 procentai“ buvo per visus įmanomus kanalus labai plačiai ir intensyviai reklamuojama, iki šios dienos po minėta peticija pasirašė tik vos 54 tūkst. piliečių.
Maksimaliai per visus galus reklamuota verslininkų iniciatyva iki šios dienos didelio susidomėjimo taip ir nesulaukė, tik maksimali mažuma šalies piliečių norėtų, kad dar daugiau pinigų būtų įsisavinama Rusijos atgrasymui, negu yra dabar. |
Tai sudaro niekingus 2,26 proc. žmonių, kurie nori, kad būtų dar daugiau pinigų įsisavinama per atgrasymo sritį, negu yra dabar.
Tačiau nežiūrint į iniciatyvos nesėkmę, Gerovės valstybės kūrėjas, Sąjūdžio laikais įstojęs į TSRS komunistų partiją ir taip iš jos ir neišstojęs, Gitanas Nausėda susitiko su verslo iniciatyvos „4 procentai“ ir skėtinių verslo asociacijų vadovais. Susitikime buvo kalbama apie Lietuvos gynybos stiprinimo poreikius ir jų įgyvendinimą veikiant kartu su verslo bendruomene.
„Labai svarbu, kad šiandien skirtingos verslo organizacijos gali kartu susėsti prie bendro stalo ir diskutuoti dėl visus paliečiančio tikslo – kaip stiprinsime gynybą ir kur daugiausia gali padėti ir prisidėti verslas“, - pasakė G. Nausėda.
Vyriškio teigimu, „kalbant apie gynybos stiprinimą, esminis tikslas yra sukurti ir palaikyti Lietuvos gynybinius pajėgumus – personalo, ginkluotės, įrangos, infrastruktūros, atsargų, – kurie sąveikoje su sąjungininkais užtikrintų šalies ir kolektyvinę gynybą“.
„Nuosekliai siekiau, kad būtų paankstinti kritinio įsigijimo, infrastruktūros plėtros projektai – buvo paankstintas raketinių salvinių sistemų (HIMARS) įsigijimas, NASAMS antras etapas, Rūdninkų poligono steigimas“, - atskleidė valstybės lyderis.
Politiko nuomone, kalbant apie finansavimą, svarbu skirti tiek lėšų Lietuvos gynybai, kad sukurtume ir palaikytume pajėgumus, kurie leistų gintis nuo agresoriaus, o drauge su sąjungininkais – jį nugalėti“.
Valstybės vadovas išreiškė lūkestį, kad iki liepos bus apsispręsta dėl gynybos fondo įkūrimo ir dėl tų mokestinių priemonių, kurios turi tvarų konsensusą valdžių kaitoje.
„Sutariame dėl gynybos stiprinimo svarbos ir gynybos poreikių, turime sutarti ir, tikiu, sutarsime dėl papildomo finansavimo. Labai pozityviai vertinu verslo solidarumą ir pasiryžimą papildomai prisidėti prie Lietuvos saugumo stiprinimo“, - susirinkusius informavo valstybės lyderis.
Siekdamas nuraminti ir tuo pačiu padrąsinti nesėkmingos iniciatyvos autorius, G. Nausėda papasakojo jiems apie Lietuvos sėkmės istoriją.
„Lietuvos ekonomikos raida – sėkmės istorija, bet privalome tapti dar produktyvesni, dar konkurencingesni. Ekonomikos produktyvumo auginimas šiandien yra esminis būdas Lietuvai pasiekti savo vidaus ir tarptautinius tikslus“, - papasakojo G. Nausėda.
Gerovės valstybės kūrėjui iniciatyvos „4 procentai“ valdybos narė Giedrė Kaminskaitė-Salters įteikė iniciatyvos peticiją.
Susitikime taip pat dalyvvao įspūdinga virtinė asmenų – asociacijos „Investuotojų forumas“ valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas, Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danukas Arlauskas, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos valdybos pirmininkas Egidijus Skužinskas, Nacionalinės gynybos pramonės asociacijos prezidentė Erna Suslavičiūtė, asociacijos „Vienaragiai LT“ valdybos pirmininkas Arnas Stuopelis, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Sigitas Gailiūnas, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.
Susiję:
Visiška mažuma, pasak Burgienės, yra dauguma. Ko moteris siekia, taip stipriai meluodama?