Snieguotame Šveicarijos Davoso miestelyje trijų dienų susitikime (46-ajame Pasaulio ekonomikos forume) sausio 20–23 d. dalyvaus turtingiausi ir įtakingiausi pasaulio žmonės. Dalyvavimo mokestis – 100 tūkst. svarų. Jie kalbėsis apie genderizmą, technologijų inovacijas, globalią ekonomiką.
Po „Oxfam“ atlikto tyrimo neseniai paaiškėjo, kad 62 milijardieriai pasaulyje turi daugiau turto nei pusė pasaulio žmonių (3,5 mlrd.). Vien Saudo Arabijos princas Alvalidas bin Talalis (Alwaleed bin Talal) valdo 26 mlrd. dolerių vertės turtą.
Pokario metais 1 proc. pasaulio gyventojų leido valdyti politikos elitą. Superturtingieji dabar rašo savo mokesčių įstatymus, kad nuslėptų savo trilijonus, perka politikus, šešėlinius bankininkus, žiniasklaidą.
Davoso susitikimo tinklalapyje pranešama, kad šįmet Pasaulio ekonomikos forume dalyvauja itin daug (18 proc. dalyvių) moterų: „Dalia Grybauskaitė (Lietuvos pirmoji prezidentė moteris), Nigerijos finansų ministrė Kemi Adeosun, CERN generalinė direktorė Fabiola Džanoti (Fabiola Gianotti), Norvegijos premjerė Erna Sulberg (Erna Solberg), „General Motors“ vadovė Marė Bara (Mary Barra), Tuniso žmogaus teisių aktyvistė Amira Jahjavi (Amira Yahyaoui) ir kt.“
Jos kartu su įtakingais vyriškiais aptars Ketvirtąją pramonės revoliuciją.
Davose lankysis per 40 valstybių (Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Turkijos, Vokietijos, Argentinos, Meksikos, Kanados, Graikijos, Prancūzijoje, Pietų Afrikos Respublikos, Šveicarijos, Irako, Tuniso, Afganistano, Izraelio, Kolumbijos, Libano, Šri Lankos, Rusijos, JAV ir kt.) vadovų, 2500 verslo korporacijų ir visuomeninių organizacijų vadovų. Tarp jų – „Microsoft“ viena vadovių Satja Nadela (Satya Nadella), „Hitachi“ vadovas Hiroakis Nakanišis (Hiroaki Nakanishi), „Credit Suisse“ vadovas Tidžanas Tiamas (Tidjane Thiam) ir kt.
Pasak Pasaulio ekonomikos forumo įkūrėjo ir vadovo prof. Klauso Švabo (Klaus Schwab), „Ketvirtoji pramonės revoliucija – tai technologijų suvienijimas iš fizinio, skaitmeninio ir biologinio pasaulio, kad tai paveiktų politinį, socialinį ir ekonominį pasaulio gyvenimą.“
Ketvirtoji pramonės revoliucija – tai dirbtinis intelektas, robotai, autonominis transportas, 3D spausdintuvai, nanotechnologijos ir kitos inovacijos, kurias genialusis Stivenas Hokingas (Stephen Hawking) vadina didžiausiu pavojumi žmonijai.
Davose 22-ąjį kartą bus apdovanoti kultūros veikėjai: aktoriai Jao Čen (Yao Chen), Leonardas Dikaprijus (Leonardo DiCaprio), Kevinas Speisis (Kevin Spacey), muzikantai Bono, Piteris Geibrielis (Peter Gabriel), rašytoja Elif Šafak (Elif Şafak) ir kt.
Ką tik pasirodžiusiame leidinyje „Lietuvos metinė strateginė apžvalga 2014–2015. 13 tomas“ Seimo narys Egidijus Vareikis teigia (9–23 psl.), kad „gausioje ateities strategijų literatūroje galima sąlyginai išskirti keletą stereotipinių modelių, ar netgi ateities pasaulio vizijų. (...) Amerikietiškoji vizija (Pax Americana) tai JAV dominavimas pasaulyje. (...) Europietiškoji ateities vizija – savotiškas Davoso pasaulis (aliuzija į Davoso ekonomikos forumą). Tai bene lengviausiai įsivaizduojamas ir ekonomine nauda paremtas scenarijus, numatantis, kad pasaulį turėtų vis labiau valdyti ekonominiai interesai (vartojimo ir turėjimo). Žinių ekonomika ir postmodernas tarnautų vis didesnėms vartojimo galimybėms. Gamintoja ir paslaugų teikėja taptų, aišku, Azija, tačiau vartojimo „perskirstymas“ priklausytų JAV ir Europai, bent jau iki tol, kol azijiečiai netaptų vartotojais. (...) Kiniškoji vizija – „Drakono ir Meškos sąjunga“. Tai, visų pirma, kinų scenarijus, prie kurio galėtų prisidėti ir Rusija. (...) Daugelis sako, kad XXI amžius bus būtent Azijos ar Eurazijos amžius. (...) Islamiškoji vizija – naujieji kalifatai. (...) Islamas savo prigimtimi negali būti valstybės pagrindas – „Islamo valstybė“ kaip valstybė teoriškai negalima, praktiškai priimama kaip kraštutinis sprendimas. (...) Nagrinėjami naujojo mesijo atsiradimo ar orveliškosios ateities scenarijai.“
Šaltinis: theguardian.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]