Savo „Facebook“ paskyroje viena Nyderlandų pilietė, kurios vardas ir pavardė dėl etikos sumetimų nebus atskleisti, bet ekspertai.eu redakcijai yra žinomi, balandžio 7 d. pasidalino mintimis, kurios pasirodė įdomios. Pateikiame jų vertimą į lietuvių kalbą.
„Galiu aiškiai paaiškinti kai ką, kas vyksta čia, Nyderlanduose, tai, kas susiję su sutartimi tarp mūsų ir Ukrainos. Pirma, bendras požiūris į Ukrainą yra toks: daugelis olandų į ją žiūri kaip į politiškai padalintą šalį, kurios viena dalis nori „europietiškų vertybių“, dar yra prorusiška dalis, dar yra ta superkorumpuota oligarchija ir valdžia, kuri tvarko ekonomiką ir politiką. Manau, kad daugelis mūsų žino Maidaną, kaip dalis žmonių kovojo, kentėjo ir net žuvo. Kai lėktuvas su daugybe olandų buvo numuštas, dėmesys persikėlė į Ukrainą ir Rusiją, todėl nepasakyčiau, kad apie tai nemąstėme.
Apie balsavimą ir nebalsavimą. Buvo žmonių, kurie nebalsavo, nes jie nesijautė turį tiek žinių, kad priimtų teisingą sprendimą.
Be to, čia buvo TIEK DAUG propagandos per pastaruosius du mėnesius, kuri viską tik pablogino, sakau sąžiningai.
Kiti, kurie nebalsavo, to nedarė, nes jie manė, kad tam yra jų išrinkti žmonės, kurie turi priiminėti tokius sprendimus, o ne „liaudis“.
Daugybė olandų nebalsavo, nes bijojo, kad migrantai iš Ukrainos atvyks į Nyderlandus, užims darbo vietas, naudosis mūsų socialinėmis programomis ir greičiausiai čia liks, nes gyvenimas čia geresnis. Nyderlandų istorijoje buvo darbo migrantų iš Maroko, Turkijos, Lenkijos, Ispanijos.
Na, ir, be abejo, visa pabėgėlių krizė kelia baimę, kad migrantai atvyks ir gyvens čia nelegaliai. Čia gausu problemų su, pavyzdžiui, 15–25 metų marokiečiais. Vyresni nei 40–45 metų olandai sunkiai randa naujus darbus, juos išstumia jaunesni, todėl ukrainiečiai jiems atrodo grėsmė. Kam susidėti su šalimi, kurioje didžiulė netvarka? Šalis yra padalinta į nežinia kiek dalių, kažkas nušovė lėktuvą, ir ką mes laimėsime balsavę UŽ? Karą su Rusija?
Taip pat nebalsavo UŽ tie, kuriems nepatiko, kad ši sutartis į Nyderlandus pritrauks tokias korporacijas kaip „Monsanto“, „Shell“. Mūsų žmonės nori sveiko maisto, gyventi ekologiškai. ES yra labai daug korupcijos, ypač jei tai susiję su korporacijomis. Taigi sutartis su Ukraina iš tikro būtų sutartis su globaliomis pasekmėmis. Jau kelerius metus bandome išgrūsti „Monsanto“ iš Europos, kovojame su skalūnų dujų išgavėjais, tokiomis sutartimis kaip TTIP ir CETA. Tie cheminiai berniukai nusipirko nuosavybę Ukrainoje ir tik laukia, kada galės įeiti į Europą, ypač Nyderlandus.
Tie, kurie tikėjosi, kad ši sutartis kažką pakeis į gera korumpuotoje Ukrainoje, balsavo UŽ. Ir tai suprantama.“
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]