Šią idėją, pasiūlytą filosofo Tomo Peino (Thomas Paine) 1797 m., daugiau kaip du šimtmečius puoselėjo įvairių politinių krypčių atstovai. T. Peinas teigė, kad „daugumos amžiuje“ visi turi gauti vienodą algą, kurią mokėtų valstybė.
Vienas didžiausių Nyderlandų miestų Utrechtas, garsėjantis savo švara, universitetais ir turtinga istorija, įgyvendino T. Peino idėją. Ir tai nėra utopija.
Nuo šiol kiekvienas Utrechto gyventojas kas mėnesį gaus po 900 eurų. Dėl šių pinigų nereikės atsiskaitinėti, kam jie naudojami. Niekas netikrins, ar Utrechto gyventojas ieško darbo, ar ne.
Šis socialinis eksperimentas, pasak Utrechto savivaldybės vyriausiosios politikos patarėjos Ninkės Horst (Nienke Horst), padės žmonėms. Nyderlandų miestas Utrechtas mokės žmonėms algas nepaisant to, dirba jie ar ne, kad būtų galima išvengti „skurdo spąstų“.
Taip pat tikimasi, kad ši idėja padės daugiau žmonių susirasti darbą, nes jo paieškos užtrunka, o pinigų reikia.
Nyderlandų propaguojamai idėjai pritaria ir Suomija.
Skeptikams olandai sako, kad biurokratai valstybėms kainuoja kur kas daugiau.
Šaltinis: theguardian.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]