Uolūs Panevėžio prokurorai nerimsta ir septintą kartą išsiuntę Neringai Venckienei šaukimą į apklausą grasina priverstiniu sveikatos patikrinimu.
Taip nuspręsta todėl, kad ji negali atvykti į apklausą, kadangi paprastai po kelio operacijos gijimas trunka kelis mėnesius. “Kadangi nurodyta, kad asmuo negali atvykti iki rugpjūčio 16 dienos, bus kviečiama penktadienį – turės ateiti 17 dieną”, - sakė LNK kalbintas Panevėžio prokuratūros atstovas.
Prokurorai sako dar negavę atsakymo, ar pusantro mėnesio po kojos operacijos į apklausą negalinčiai atvykti N. Venckienei medicininės pažymos išduodamos pagrįstai. Vakar “Sodros” atstovė aiškino, kad “Sodra” tikrina tik elektronines pažymas, o tokių medicinos pažymų, kokias gauna N. Venckienė, patikrinti negali.
“Be abejo, vis tiek aiškinsimės, mano turimoje byloje yra prieštaringi duomenys, kurie kelia abejones, kad asmuo negali atvykti”, - pasakojo Panevėžio prokuroras.
Prokuratūra neatmeta, kad atlikti buvusios teisėjos sveikatos patikrinimą bus kviečiami nepriklausomi medicinos ekspertai. “Visose bylose yra taip daroma, kai asmuo negali atvykti”, - tikino prokuroras.
N. Venckienei ketinama pateikti įtarimus dėl 6 galimų nusikaltimų. Jei per mėnesį to padaryti nepavyks, ji kaip kandidatė į Seimą įgaus teisinę neliečiamybę.
Primename, kad nuo 2010 metų balandžio 28 dienos nėra vykdoma Aukščiausiojo teismo nutartis, kuria nurodyta per pusę metų nugriauti neteisėtai pastatytus Preilos botelio statinius. Nors jie iki šiol stovi, tėviškai globojami Andriaus Kubiliaus ir advokato Gintaro Černiausko, policijos pajėgos nešturmavo nei Vyriausybės rūmų, nei žymiojo advokato kontoros, nepjovė ir nedaužė langų bei durų, per garsiakalbius neskelbė, kad šį teismo sprendimą būtina vykdyti. A. Kubiliui ir G. Černiauskui nebuvo pritaikytas metodas “dabar arba po minutės”, jiems nebuvo užlaužtos rankos, metamos ant galvų “kaldrytės”, jie nebuvo basi išnešti iš savo namų. Prokurorai nepradėjo jokios bylos dėl šio teismo sprendimo nevykdymo. A. Stancikienei apskundus neteisėtus Vyriausybės veiksmus, teismas nepanoro priimti šio ieškinio.
Nėra iškelta jokia byla ir net nepradėtas tyrimas ir dėl prezidento Valdo Adamkaus prisipažinimo, kad davė neteisėtus nurodymas buvusiam generaliniam prokurorui Algimantui Valantinui bei Vilniaus apygardos teismo pirmininkui Artūrui Šumskui, kokius sprendimus reikia priimti keliose bylose.
V. Adamkui dėl šių epizodų grėstų atsakomybė pagal tą patį – 231 – Baudžiamojo kodekso straipsnį, kaip ir Neringai Venckienei: „Trukdymas teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai“. A. Valantinui ir A. Šumskui – atsakomybė, jei būtų pripažinta, kad pirmasis sulaužė prokuroro, o antrasis teisėjo priesaiką, kuri įpareigoja teisingumą vykdyti tik pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, o ne pagal neteisėtas aukštą padėtį užimančių asmenų komandas.
Aukščiausiojo teismo pirmininko Gintaro Kryževičiaus vadovaujamai Teisėjų tarybai šie faktai nesutrukdė balandžio 27 dieną patarti prezidentei paskirti A. Valantiną į aukštesnį teismą.
Bet jokie prokurorai iki šiol netikrina aukštų asmenų, kurie pridengė šį galimą nusikaltimą, sveikatos būklės.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]