Pasak „The Guardian“ žurnalistės Šarlen Rodriges (Charlene Rodrigues), daugybę aukų nusinešantis ir kančių žmonėms sukeliantis karas Jemene beveik nematomas pasauliui. Kodėl?
„Jemeno karas yra ne tik pamirštas, bet daugeliui išvis nežinomas“, – jai sakė Jemeno sostinėje Sanoje dirbantis Mohamedas.
Žurnalistai Jemeno valdžios nutildomi. Nuo sausio šioje šalyje 10 žurnalistų žuvo, 14 įkalinta. Užfiksuota iš viso bent 200 spaudos laisvės pažeidimų.
Greičiausiai todėl naujienose nepamatysite nužudytų Jemeno vaikų ir senukų nuotraukų.
Š. Rodriges rašo: „Kadaise buvęs žinomas kaip kultūros sostinė Jemeno miestas Taizas dabar yra žmonių kančių teatras. Jei žmonės miršta ne nuo bombardavimo, jie miršta nuo maisto, vandens ir vaistų trūkumo. Praėjusią savaitę mirė 6 metų Faridas Šaukis (Fareed Shawky), kuris ligoninėje prašė: „Nepalaidokite manęs.“ Ši frazė tapo Jemeno karo simboliu.“
Per penkis mėnesius iš Jemeno padaryta tai, kas Sirijoje per penkerius metus. Tai pažymėjo Raudonojo kryžiaus atstovas Piteris Moreris (Peter Maurer). 1,4 mln. žmonių liko be gyvenamosios vietos, 6000 žuvo, ligoninės uždarytos, o 21 mln. gyventojų reikia skubios humanitarinės pagalbos. Tačiau tarptautinė žiniasklaida tyli. Ji kalba tik apie Siriją, Libiją ir Iraką.
Į šalį galima patekti du kartus per savaitę. Skrydžius kontroliuoja Saudo Arabija (ši šalis pradėjo Jemeno bombardavimą; Jemeno karas CŽV žargone vadinamas Arabų žiemos, kuri yra nuo 2010 m. gruodžio vykstančio Arabų pavasario, dalis – red. past.).
Persekiojami ne tik žurnalistai, bet ir aktyvistai. Prieš tris minėsius prieš hučius Tweeter paskyroje rašęs gydytojas Abdulkaderas al Džuneidas (Abdulkader al-Juneid) buvo pagrobtas. Jo paskutinis įrašas internete buvo toks: „Ginkluoti vyrai yra mano namuose.“ Šeima vis dar laukia jo sugrįžtant.
Pasaulis turi žinoti tiksliai, kas vyksta Jemene.
Šaltinis: theguardian.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]