Australijos organizacija „Walk-Free Foundation“, ištyrusi padėtį 162 pasaulio šalyse, nustatė, kad kiekvienoje jų yra vergų. Pasaulyje šiuo metu 30 milijonų žmonių gyvena vergijoje. Tai prievarta ištekintos mažos mergaitės, vaikai kareiviai, prostitutės, darbininkai. Beveik pusė pasaulio vergų – Indijoje, pranešė RT.
Didžiausias vergų procentas – Mauritanijoje, vienoje iš keturių pasaulio islamo respublikų. Iš 3,8 mln. gyventojų beveik 4 proc. (151 000) gyvena vergovėje – ypač „populiarios“ šioje šalyje yra vaikų vedybų ir katorginio darbo priemonės. Oficialiai Mauritanijoje vergovė panaikinta 1981 m., 2007 m. ji pradėta laikyti nusikaltimu.
Ne ką nuo Mauritanijos procentiškai atsilieka ir Haitis (209 000 vergų), Pakistanas (2,1 mln.). Prievartinis darbas, prievartinės santuokos, vaikų išnaudojimas – šių šalių kasdienybė.
Indijoje – 14,7 mln. vergų.
Tris ketvirčius pasaulio vergų sudaro dešimt šalių: Kinija, Indija, Nigerija, Etiopija, Rusija, Tailandas, Kongo Demokratinė Respublika, Mianmaras (Birma), Mauritanija ir Bangladešas.
Vergovė dažnai esti paveldima. „Walk-Free Foundation“ ataskaitoje teigiama, kad kai kurie žmonės jau gimsta vergijoje, ypač dažnai tai pastebima Vakarų Afrikoje ir Pietų Azijoje.
Kitos vergijos aukos pagrobiamos, paskui parduodamos.
Pasak „The Guardian“, Katare, statant pastatus 2022 m. FIFA pasaulio taurės varžyboms, kasdien statybose miršta vidutiniškai po vieną darbininką. 40 proc. darbininkų Katare – iš Nepalo, vienos skurdžiausių Azijos šalių. Nepalo ambasados Dohoje duomenimis, tarp šių metų birželio 4-osios ir rugpjūčio 8-osios minėtose statybose mirė bent 44 darbininkai iš Nepalo.
Kataras, kaip ir kitos arabų šalys, naudoja vadinamąją kafala sistemą, pagal kurią kiekvienas iš užsienio atvykęs darbininkas tampa darbdavio nuosavybe.
Susipažinusios su australų organizacijos ataskaita, Jungtinės Tautos pasmerkė Katarą.
Jungtinėje Karalystėje vergovė nusikaltimu paskelbta tik 2010 m.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]