2024 m. lapkričio 12 d.

 

Pasaulyje auga noras matyti Rusijoje alternatyvą

6
Paskelbta: 2022-02-08 11:38 Autorius: ekspertai.eu

Irano prezidento vizitas Maskvoje ir Rusijos prezidento vizitas Pekine yra naujų strateginių santykių Eurazijos žemyne kūrimo proceso dalis. Greitai kintančią geopolitinę realybę liudija ir tai, kaip sparčiai intensyvėja ekonominis bendradarbiavimas tarp Kinijos ir tokių strateginių JAV partnerių, kaip Persijos įlankos arabų šalys ir net Izraelis. Dabarties įvykių fone pasaulyje auga noras matyti Rusijoje didžiąją valstybę ir alternatyvą JAV hegemonijai.

Tačiau tam, kad šita alternatyva taptų reali, Rusija dar daug ką turi nuveikti. Pirmiausia – savo viduje.

Viena vertus, pasaulyje yra neabejotinas asmeninis Vladimiro Putino autoritetas. Tačiau jeigu kalbėti apie pasitikėjimą Rusija, kaip valstybe, tenka pripažinti, kad tokio pasitikėjimo trūksta.

Pavyzdžiui, Rusija tik praėjus ketveriems metams po to, kai Sirija buvo užpulta tarptautinio terorizmo, suteikė karinę pagalbą šiai šaliai. Kodėl buvo tiek ilgai delsta? Kodėl buvo prarasta Ukraina?

Kodėl net Aleksandras Lukašenka iki pastarojo meto nebuvo didelis Baltarusijos ir Rusijos integracijos "sąjunginės valstybės" rėmuose entuziastas?

Priežastis yra ekonominis Rusijos modelis, kuris tarnauja oligarchų asmeninės naudos siekiui, o ne nacionaliniams Rusijos interesams, ir kuris (nepaisant „kosmetinių“ patvarkymų) per tris dešimtmečius išliko iš esmės nepakitęs.
Korupcinė-oligarchinė (ir kyšiais paremta) ekonominė santvarka negali įkvėpti pasaulio. O tai, kad ji iš esmės nepasikeitė per pastaruosius 30 metų, rodo Anatolijaus Čiubaiso fenomenas.

Rusijos užsienio politika vis dar yra veikiama šio ydingo ekonominio modelio. Rusijos oligarchuose ir dalyje politinio elito vis dar rusena viltis būti priimtiems į globalistinį Vakarų elitą.

Tačiau Rusijai reikia apsispęsti, už ką ji. Ar, pavyzdžiui, už Pasaulio sveikatos organizaciją, kenkiančią (COVID-19 pandemijos afera) nacionalinėms ekonomikoms, ar už ekonominio modelio, tarnaujančio nacionaliniams interesams, kūrimą? Dabar yra šansas tai padaryti.

Dažniausiai Lietuvoje nepageidaujama ar, neretai, tiesiog draudžiama publicistika ir dokumentika – kiekvieną dieną rodoma „PressJazz TV“ kanale.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
6. Darijus
(2022-02-08 20:25:15)
(185.6.234.120) Parašė:

Gal kas žino, kada reikia daiginti pomidorus, nes užklausiau Putino, jis man neatsako?



5. yel“l“ow submarine
(2022-02-08 19:31:32)
(78.63.212.238) Parašė:

viskas kanalo “ДЕНЬ“ stiliuje : labai jau tiesmukiškas ir vienpusis mąstymas to analizatoriaus :) - būtent analizatoriaus, nes negalima taip mechaniškai ir perfokortiškai žiūrėti į procesus, kurių koreliacijų makalynę gali įveikti tik superkompas, arba geniali, praktiškai nežmogiška intuicija :)



4. U-2
(2022-02-08 14:38:06)
(91.203.145.116) Parašė:

"Pasaulyje auga noras matyti Rusijoje alternatyvą". Negirdejau. Tai, kad JAV zobis Jobidonas turi problemu su nelaikymu ir tiesioginiu apsisikimu tiesioginio eterio metu - girdejau. Po tokiu nelaimiu, ko tai reikalauti is pasaulio - daugiau negu juokinga....



3. Romas/Dzukas > 1. ekspertukas
(2022-02-08 12:41:04)
(51.15.46.245) Parašė:

Matuzovas nera politikas ir niekada juo nebuvo. Tai eilinis "samprotautojas" apie politika. Tokiu yra begale.



2. Romas/Dzukas
(2022-02-08 12:36:24)
(51.15.46.245) Parašė:

Nei Irano Prezidento vizitas i Maskva, nei Putino vizitas i Pekina nera jokia nauju strateginiu procesu dalis. Tai darbo vizitai, jie buvo, jie yra, jie bus. Patinas daznai kur lankosi ir pas ji pastoviai atskrenda saliu vadovai pasitarti. Irana domina bendradarbiavimas su Rusija karineje sferoje, su Kinija pleciami projektai energetineje sferoje. Buvo pasirasyta sutartis del naujo dujotiekio - "Sibiro srautas - 3". Nematau kad Rusija siektu kazkokios hegemonijos, bet ji, galu gale, pradejo ginti savo interesus ir tramdyti Vakarus. Gal kiek "minkstai", bet pradziai pakanka. Matuzovas, kaip ir visi buve TSKP CK darbuotojai, truputi fantazuoja, nors sventai i tai tiki. Butent todel jis mazai kam idomus Rusijoje. Panasiai kaip Platoskinas, pasimetes laike partinis funkcionierius.



1. ekspertukas
(2022-02-08 12:26:13)
(86.38.215.109) Parašė:

Rusijos politikas pateikė analogiją, kodėl vakarų pasauliu nebesižavima... "Kiekviena imperija sulaukusi savo saulėlydžio, primena kažkada buvusią gražuole'penkiasdešimtmetę moterį, kuri niekaip negali su tuo susitaikyti, kad jos jaunystė ir grožis negrįžtamai išėjo ir kaip ir anksčiau rengiasi trumpą suknelę ir kvailai koketuoja. Bet kerai jau ne tie - pareikalavimas jau ne tas. Taip ir su imperijomis - klientai jau nebesiveisia."



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras