Paskelbtos 2016 metų Rusijos nacionalinio saugumo strategijos gairės, kurias galima suskirstyti į devynias dalis. Gaires pasirašė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.
1.Spalvotosios revoliucijos, tradicinių vertybių niekinimas ir korupcija yra pagrindinės grėsmės Rusijos nacionaliniam saugumui.
Tokia veikla, pasak dokumento, užsiima radikalios socialinės grupės, kurios vadovaujasi nacionalistine ir religinių ekstremistų ideologija, užsienio ir tarptautinės nevyriausybinės organizacijos, taip pat atskiri asmenys, kurie stengiasi pažeisti Rusijos teritorinį vientisumą ir destabilizuoti politinius procesus.
Užsienio žvalgybų, teroristinių ir ekstremistinių organizacijų ir kriminalinių grupuočių veikla taip pat priskiriama prie nacionalinių grėsmių.
2.JAV komplikuoja situaciją dėl biologinio ginklo grėsmės.
Vis daugiau šalių, turinčių branduolinį ginklą, naudoja ir cheminį bei biologinį ginklą. Pasak dokumento, JAV biologinis ginklas naudojamas šalyse, esančiose šalia Rusijos.
Pasak Rusijos saugumo tarybos vadovo Nikolajaus Patruševo, Vašingtonas skiria dešimtis milijardų dolerių laboratorijoms, kurios gamina biologinį ginklą. Jo teigimu, tokių laboratorijų pastaruoju metu padaugėjo 20 kartų.
Šie ginklai, teigiama, laikomi prie Gruzijos sostinės Tbilisio.
3.NATO plėtra palei Rusijos sienas yra nacionalinė grėsmė.
Militarizacijos ir ginklavimosi procesai regionuose šalia Rusijos, pasak dokumento, pažeidžia Euroatlantinio, Eurazijos ir Azijos bei Ramiojo vandenyno regionuose gerbiamus principus.
Nepaisant to, Rusija nori palaikyti gerus santykius su NATO, JAV ir ES.
4.Ukraina.
JAV ir ES palaikomas perversmas Ukrainoje, kaip teigiama dokumente, smarkiai suskaldė Ukrainos visuomenę, išprovokavo ginkluotą konfliktą, padaugėjo kraštutinės dešinės nacionalinistinės ideologijos, o Rusijos įvaizdis sukurtas kaip priešiškos valstybės.
5.Branduolinis ginklas.
Rusija pasiruošusi pažaboti savo branduolinį potencialą, tačiau tik tada, jei bus abipusiai susitarimai, derybos su kitomis šalimis.
6.Informacinis karas.
Slaptosios tarnybos darosi vis įtakingesnės, jos naudoja visą spektrą politinių, finansinių, ekonominių ir informacinių priemonių įtakai tarptautinėje arenoje daryti.
7.Karinės galios naudojimas.
Strategija leidžia naudoti karinę galią tik tais atvejais, kai kitos priemonės, skirtos saugoti nacionalinį saugumą, neveikia.
8.Ekonominis stabilumas.
Rusijos ekonominis stabilumas yra pavojuje dėl mažo kompetetingumo ir ekonomikos, priklausomos nuo resursų.
9.Ką daryti su ekonomika?
Suvokdama šalies ekonomikos problemas, Rusijos vyriausybė imasi priemonių, kad subalansuotų valstybės biudžetą, sumažintų infliaciją, stabillizuotų nacionalinę valiutą.
Rusija ketina vystyti santykius su Kinija, Indija, Pietų Amerika ir Afrika, kurias laiko ypač svarbiomis.
Šaltinis: rt.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]