Dar 2010 m. Rusijos visuomeninės organizacijos „Ekozaščita“ atstovas Andrejus Ožarovskis sakė: „Niekas – jokia tarptautinė organizacija, jokia valstybė neturi veto teisės dėl kitos valstybės sprendimo kažką statyti savo teritorijoje. Tačiau visuomenės nuomonė šiais laikais taip pat galingas ginklas. Ir jūs, lietuviai, kurių saugumas labiausiai pažeidžiamas dėl Astravo projekto, turite padėti visai Europai sužinoti, kaip neatsakingai pavojingo objekto statybai ruošiasi Baltarusija“.
2013 m. šalies premjeras pripažino, kad Lietuva aukščiausiu lygiu kreipėsi į Baltarusiją dėl Astravo elektrinės.
„Poveikio aplinkai vertinimo procesas su Lietuva yra nebaigtas. Kelis metus prašoma informacija nėra gauta, raginame Baltarusiją susilaikyti nuo vienašališkų veiksmų, pažeidžiančių Espo konvenciją. Apie tai Baltarusijai jau mes atsakėme oficialiai liepos 24 dieną nota. Kita nota buvo išsiųsta rugpjūčio 6 dieną. Notose išdėstyti mūsų reikalavimai, kad būtų laikomasi tarptautinių sutarčių“, – teigė ministras pirmininkas.
2016 m. Respublikos prezidentė pavojingo objekto Baltarusijoje klausimą iškėlė tarptautiniu lygiu, kaip 2010 m. ir buvo rekomendavęs Rusijos visuomeninės organizacijos „Ekozaščita“ atstovas, ir pareiškė, kad Astravo atominė elektrinė yra ES rūpestis.
„Nesaugios, tarptautinių standartų neatitinkančios atominės elektrinės – grėsmė visiems Europos žmonėms. Todėl sutelktomis ES ir visos tarptautinės bendruomenės jėgomis privalome reikalauti, kad Astravo AE atitiktų griežčiausius tarptautinius saugumo standartus, būtų atliktas skaidrus ir nepriklausomas poveikio aplinkai vertinimas, vykdomi rizikos ir saugos įvertinimai“, – pranešime spaudai sakė D. Grybauskaitė, Vilniuje susitikusi su Europos Komisijos viceprezidentu Marošu Šefčovičiumi, atsakingu už ES energetinę sąjungą.
2010 m. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo nuvykusi į kaimyninę Baltarusiją susitikti su prezidentu Aleksandru Lukašenka.
Tuometis malonus ir gera nuotaika tryškęs vadovų pasimatymas buvo skirtas aptarti bendradarbiavimą, ypač energetinėje srityje. D. Grybauskaitė pripažino, kad Lietuva suinteresuota bendrais energetiniais projektais ir pažadėjo Baltarusijai labiau suartėti su ES.
Tačiau dabar, kai šalies vadovės proteguojama konservatorių partija lieja prakaitą įtikinėdama lietuvius, kad veiksmingiausia kova prieš Astravo atominę – priešrinkiminis parašų rinkimas, jokio vizito į Baltarusiją niekas neorganizuoja. Kažkur dingo pažadai padėti Baltarusijai demokratijos kelyje, nebereikia derėtis dėl energetikos projektų, juolab – akis į akį aptarti realų atominį pavojų.
Juk Respublikos pagrindinė aktorė užsienio politikos scenoje yra prezidentė. Keista, kad ji scenarijuje įrašyta, bet spektaklyje taip ir nepasirodė. O juk recenzijos apie vaidmenį tokios nuostabios.
Keli susiję:
Konservatorių lyderis: susipakuokit savo elektrinę ir maukit lauk
Kas patraukliau bus rinkėjams: bekompromisė kova prieš atominę, ar bekompromisė kova prieš pabėgėlių invaziją?
V. Landsbergis: giname ne tik savo tėvynę, bet ir pasaulinę, tarptautinę normalių žmonių valstybių gyvenimo tvarką
Naujausi
Naujausi komentarai
Koreja protingesne
IP 84.15.187.209 | 21:19:41
Trečiadienį, lapkričio 27 d., Seule lankėsi Ukrainos vyriausybės delegacija , vadovaujama gynybos ministro Rustemo Umerovo . Jie buvo priimti aukščiausiu lygiu, įskaitant Korėjos Respublikos (ROK) prezidentą, tačiau abi pusės ignoravo žurnalistų klausimus apie galimą Korėjos ginklų tiekimą Kijevui ....
ką JIE nuo mūsų slepia?
IP 185.149.147.43 | 20:49:41
Dar konservų psichopatų chuntos nelikviduota alternatyvi informacija:
lzskelbimai.com/s/212021
...