JAV nuo vasario 1-osios devyniems mėnesiams Pietų Korėjoje dislokuos dar 800 savo karių ir apie 40 tankų M1A2 bei kitokios karinės technikos, pranešė „Reuters“.
Pentagonas pažada, kad po devynių mėnesių minėti JAV kariai paliks Pietų Korėją, tačiau jų įranga liks kitiems kariams, atvysiantiems į šią Azijos valstybę rotacijos principu.
„Tai daroma, kad Ramiojo vandenyno regione būtų atkurta jėgų pusiausvyra. Tai seniai planuota ir yra daroma dėl Korėjos pusiasalio saugumo“, – pareiškė JAV armijos pulkininkas Steve'as Warrenas.
Šiuo metu Pietų Korėjoje yra apie 28 000 JAV karių.
JAV turi dešimtis tūkstančių karių daugelyje karinių bazių Japonijoje, Pietų Korėjoje, Filipinuose, įvairiose Ramiojo vandenyno vietose.
Atrodo, kad didelės dalies ekspertų, kurie sako, kad JAV dėmesys krypsta į Rytų Azijos (Kinijos) pusę, pozicija nėra prasimanymas.
Pietų Korėjos karinio potencialo stiprinimas yra ne tiek Korėjos pusiasalio saugumo didinimas, kiek ženklas Kinijai, kad jos ambicijos regione sulauks atsako. Kartu tai yra tam tikras Pekino provokavimas, antausis, parodantis, kad kažkas po Kinijos nosimi gali sau leisti militarizuotis, aiškiai demonstruojant, prieš ką tai yra daroma.
Pagaliau tai yra neprognozuojamo Šiaurės Korėjos režimo nervinimas, kuris didina nestabilumą regione, kas Amerikai yra naudinga dėl kelių priežasčių.
Pirma, geras pretekstas dar labiau sustiprinti savo pozicijas Rytų Azijoje, bendradarbiaujant su Pietų Korėja ir Japonija. Antra, nestabilumas Azijos regione privers verslą ieškoti patikimesnės vietos – tokios kaip ES ar JAV. Trečia, Kinija kažkaip turi reaguoti, o jos įtraukimas į „žaidimą“, kurio metu ji gali nukentėti, jau yra pasiekimas Vašingtonui.
Velnias slypi smulkmenose.