Potvyniai – viena didžiausių problemų Nigerijos ir kitų Afrikos šalių pakrantėse, mat lūšnynuose dėl jų kasmet žūva žmonės, o milijonai jų lieka be namų. Tačiau užlietose teritorijose gyvenimas nesustoja net ir labai varganomis sąlygomis. Firma „NLÉ Architects“ suprojektavo plūduriuojančią mokyklą, tad Makoko (Nigerija) užlietose teritorijose jau greitai bus galima ir mokytis.
Firmos „NLÉ Architects“ projektuotojai nutarė nepasitikėti lengvai išplaunama vietos dirva, todėl Makoko mokyklą privertė plūduriuoti. Šis visuomeninis statinys – mokyklos prototipas visoms Afrikos pakrančių bendruomenėms, nes vandens lygis virš šio žemyno užlietų teritorijų žemės paviršiaus dažnai ir smarkai keičiasi. Beje, naujoji mokykla atitinka tvariosios architektūros reikalavimus.
Makoko mokykla suręsta ant specialios plūduriuojančios skardinių statinių platformos ir yra iš vietinių statybos medžiagų. Ji atitinka ir vietos klimato specifiką – 3 aukštų medinio konstruktyvo statinyje įrengtos ne vien 2 mokymosi klasės, bet ir žaidimų žalioji zona, lietaus vandens rezervuaras, saulės paneliai. Ko gero, architektui Kunle Adeyemi pravertė ir patirtis, įgyta dirbant garsioje olandų architektūros firmoje OMA.
Pagal iki 2014 metų pabaigos numatytą įgyvendinti projektą greta mokyklos bus pastatyti ir plūduriuojantys namai, todėl čia susikurs plūduriuojanti Lagoso bendruomenė.
Pranešama, kad jau rengiamas panašus plūduriuojančios visuomenės projektas, skirtas Nigerio upės deltai. Naujoji koncepcija ir pagal ją rengiami projektai žada vandens bendruomenių renesansą Afrikos pakrantėse. Prognozuojama, kad plūduriuojantys kaimai ar net miestai šiame žamyne greitai taps net įprasti.
Parengta pagal „NLÉ Architects“ informaciją.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]