Ukrainos prezidentas Petro Porošenka mano, kad Rusijos lyderis Vladimiras Putinas pradėjo informacinį karą prieš Vokietiją. Vasario 3 d. šią nuomonę politikas išsakė vokiečių leidiniui „Bild“.
„Vokietijai tokia šokiruojanti propaganda (Ukrainos prezidentas turėjo galvoje informaciją valstybinėje Rusijos žiniasklaidoje apie galimai išprievartautą 13 metų mergaitę – red. past.) buvo netikėta. Tačiau Ukraina su ja susidūrė dar prieš pusantrų metų, kai iš Rusijos žiniasklaidos sklindantis melas kartojosi tol, kol žmonės pradėjo juo tikėti“.
P. Porošenka perspėjo užsienio šalis, kad šios nebendradarbiautų su V. Putinu. „Europa neturi tapti V. Putino spaudimo auka. Nederėtų manyti, kad be šio žmogaus neįmanoma išspręsti Sirijos klausimo“, – teigė jis. Politikas mano, kad ekonominiu požiūriu Europa tapo daug mažiau priklausoma nuo Rusijos. „Rusijos rinka jau ne tokia, kokia buvo prieš kelerius metus“, – teigė jis.
Ukrainos prezidentas įsitikinęs, kad būtina pratęsti sankcijas Rusijai. Pasak jo, tai „vertybių klausimas“. „Man tai yra nepaneigiama: tie, kurie mato, kas vyksta Ukrainos Rytuose, negali kalbėti apie sankcijų atšaukimą“, – sakė politikas.
P. Porošenka mano, kad „atviro karo grėsmė šiuo metu yra didesnė nei 2015 m.“ Pasak jo, Rusijos Federacija neįvykdė nė vieno Minsko susitarimo punkto. „Aštuoni tūkstančiai Rusijos karių, pavaldūs savo šaliai, šiuo metu yra Ukrainoje. Prie pat šalių sienos statomi įtvirtinimai, nuolatos vyksta mokymai. Rusija rimtai investuoja į pasiruošimą karui, o mes dėl šių veiksmų negauname jokių paaiškinimų“, – teigė P. Porošenka. Jis pareiškė, kad Ukrainos valdžia „atvira“ ginklų tiekimui iš Vokietijos šalies gynybai, nes iš tikrųjų tai – „Europos saugumo klausimas“.
P. Porošenka taip pat komentavo neseniai V. Putino pasakytus žodžius tam pačiam leidiniui „Bild“, kai jis užsiminė, kad jam „valstybių sienos nedaug reiškia“. „Mes Ukrainoje gerai žinome, kad jis nepripažįsta mūsų sienų, todėl šis kreipimasis greičiausiai skirtas Europai – tai gali atsitikti kiekvienam. Dėl tariamos rusakalbių mažumos diskriminacijos jis gali aneksuoti ir kitas šalis. Jūs Vokietijoje taip pat turite rusakalbių mažumą“, – pareiškė Ukrainos prezidentas.
Šaltinis: dw.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]