2024 m. birželio 14 d.

 

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Guggenheimo (audio)

Paskelbta: 2010-08-13 07:15 Autorius: ekspertai.eu
VariantasLiepos pabaigoje žiniasklaida skelbė, kad pinigus neteisėtai Guggenheimo muziejui skyrusi Vilniaus valdžia prabilo, esą projektas nebus pradėtas mažiausiai penkerius metus. O gal ir niekada. Valstybės kontrolieriai nustatė, kad sostinės savivaldybė neteisėtai skyrė 810 tūkst. litų Jono Meko vizualiųjų menų centrui. Šiuos pinigus J. Meko centras panaudojo Guggenheimo projektui, nors, kontrolierių manymu, negalėjo to padaryti.Vilniaus apygardos prokuratūros Trečiojo (Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo) skyriaus prokurorė Vilma Gužaitė informavo, kad dėl minėtų aplinkybių rugpjūčio 6 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos BK 184 str. 2 d. Šis straipsnis numato, kad tam kuris iššvaistė jam patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, baudžiamas laisvės atėmimu iki septynerių metų. Simboliška, kad lygiai prieš metus, tą pačią rugpjūčio 6 d. Vilniaus vicemeras, liberalas Gintautas Babravičius, pirmu smuiku griežiantis Guggenheimo muziejaus statybų šalininkų tarpe, teigė, kad jo tuometinio partijos kolegos Artūro Zuoko skelbta suma reikalinga muziejaus statyboms - 120 milijonų dolerių (apie 260 milijonų litų) yra paimta "iš kepurės". "Skaičiavimai, kiek aš žinau, nebuvo daryti. [...] bet tokie minimi skaičiai yra "iš kepurės“, jokių skaičiavimų nėra", - tąkart neslėpė G. Babravičius. Tačiau, net ir žinodamas, kad ši minima milijoninė suma yra visiškas išsigalvojimas, vicemeras tai dar ne sykį kartojo visur, kur tik pasitaikydavo proga. Reikia tikėtis, kad šiuo atveju tyrimas išsiplės ir Prokuratūra tirs ne tik neteisėtai panaudotus 810 tūkst. litų, bet atsakys į neatsakytus klausimus ir dėl visos 12,5 milijono vertės "Fluxus“ kolekcijos įsigyjamo skaidrumo. Įvairių kultūrinių projektų Lietuvoje krikštatėvis A. Zuokas, kalbėdamas apie būsimą komercinį - ekonominį projektą Guggenheimo muziejų yra teigęs: "Jeigu mes visą laiką bandysime viskuo spekuliuot, viską niekint ir nuvertint, tai vargšė Lietuva taip ir liks jinai vargšė" (visą pasisakymą galima pasiklausyti ČIA). G. Babravičius kalbėdamas apie naują ikiteisminį tyrimą teigė, kad "tyrimas tam ir pradedamas, kad nustatyti teisybę". "Aš tik žinau, kad pinigai buvo tiksliniai iš valstybės biudžeto pagal atskirą programą. Ant tų dokumentų ir pervedimų visų buvo aibės visokių vizų ir suderinimų. Pinigus ne aš skirstau, tai dėl to nieko negaliu papildomai pakomentuoti. Tyrimas nustatys, ar buvo ten kokių piknaudžiavimų ir kitų dalykų ar nebuvo", - sakė G. Babravičius.
http://www.ekspertai.eu/media/old/stories/2012/09/gintautas_babravicius_2010_08_13.mp3  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras