Panašu, kad Prancūzija eina JAV pėdomis, kai jai vadovavo George‘as W. Bushas ir vieną po kitos vykdo karines intervencijas į svetimas šalis. Neseniai, kaip rašė Ekspertai.eu, prancūzai bombardavo Malį, dabar įvykdė operaciją Somalyje, kurios metu žuvo 8 civiliai.
Liudininkai Somalyje pranešė, kad neva norėdami išlaisvinti įkaitu laikomą prancūzų žvalgybininką, šie spec. operacijos metu nužudė bent aštuonis civilius.
Sausio 13-ąją vietinis gyventojas Adanas Derow pasakojo: „Tarp žuvusiųjų yra keturi civiliai, iš jų trys iš vienos šeimos, nužudyti prie Bulomarero, kur nusileido prancūzų komandosai. Kiti keturi civiliai nušauti pačiame Bulomarere“.
Nors somaliečius papiktino šios žudynės, Prancūzijos gynybos ministras Jean-Yves Le Drian nepavykusią operaciją gynė. Pasak jo, prancūzų kariai neįvertino „al-Shabaab“ kovotojų galios.
Operacija vyko sausio 11-osios naktį, kai ant vien iš Bulomarero miesto, esančio už 110 km į pietus nuo Somalio sostinės Mogadišo, namų nusileido penki prancūzų sraigtasparniai su 50 karių. Vienas jų buvo nužudytas, kitas dingo. Prancūzai nužudė 17 „al-Shabaab“ kovotojų.
Pasak šios grupuotės atstovų, prancūzų agentas ir dingęs kareivis – iki šiol gyvi. Prancūzų ir Irano spauda praneša, kad Denis Allexas nužudytas, todėl operacija patyrė fiasko.
JAV prisipažino misijoje rėmusios prancūzų karius.
Denis Allexas ir jo kolega Marcas Aubriere‘as buvo pagrobti Somalyje 2009 metų sausio 14-ąją. M. Aubrieras paleistas po mėnesio.
D. Allexas pasirodė vaizdo įraše 2010-ųjų birželį ir paprašė Paryžiaus nutraukti paramą Somalio vyriausybei. 2012-ųjų spalį Prancūzijos prezidento François Hollande‘o jis paprašė jį išgelbėti.
Somalis neturi normaliai veikiančios vyriausybės nuo 1991-ųjų, kai karinio perversmo metu buvo nuverstas buvęs diktatorius Maxamedas Siyaadas Barre arba Jaalle Siyaad („draugas Siyaadas“; 1919-1995), valdęs šalį 1969-1991 m. Tuo metu ji vadinosi Somalio demokratine respublika.
„Al-Shabab“ kovotojų įkurtą netikrą vyriausybę bando nuversti Vakarai kartu su Afrikos Sąjungos pajėgomis iš Ugandos, Burundžio ir Džibučio.
Somalio federacinė respublika nuo italų ir britų laisva tapo 1960-aisiais. Dabar joje gyvena 10 milijonų žmonių. Tarp jų yra apie 6000 teroristinės „al-Shabaab“ („Jaunimas“) grupuotės narių.
Somalio pilietinis karas vyksta jau beveik 22 metus – nuo 1991-ųjų sausio 26 d. Jo metu jau žuvo daugiau kaip pusė milijono žmonių.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]