Prancūzijos teisininkas Philippe Missamou artimiausiomis dienomis ruošiasi paduoti ieškinį prieš NATO dėl karo nusikaltimų Libijoje. Ieškinys artimiausiomis dienomis bus įteiktas Briuselyje, Belgijoje prieš NATO (North Atlantic Treaty Organization – Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacij), ne tik dėl karo nusikaltimų Libijoje, bet ir dėl Libijos lyderio pul. Muammar Gaddafi sūnaus ir jo trijų anūkų nužudymo, pranešė teisininkas naujienų agentūrai PANA.“Tai ieškinys dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų prieš žmoniškumą. Ieškinį įteikiu Belgijos teismui, kadangi ten yra NATO būstinė. Belgijos teismas yra kompetetingas nagrinėti ieškinį”. – sakė teisininkas Philippe Missamou, kuris atstovavo ne vienai politinei bylai. Jis atvirai apkaltino NATO pažeidžiant tarptautinės teisės normas kariniame Libijos konflikte apsaugant civilius gyventojus.“Iš tikrųjų Libijos lyderio Muammar Gaddafio sūnaus subombardavimas nėra karinių veiksmų tikslas. Tai yra NATO įvykdyta žmogžudystė už kurią turėtų būti nubausta. Mes panaudosime visas įmanomas priemones žalai nustatyti”. – sakė teisininkas Phillipe Missamou.
“Tai, kas vyksta Libijoje nieko neturi bendro su įvykiais Tunise ar Egipte. Libijoje mes matome ginkluotą sukilimą. Sukilėliai plėšikauja, žudo, degina. Tripolio pareiga atsakyti į tai visomis priemonėmis. Ką jūs norėtumėte kad vyriausybė darytų? Pasyviai stebėtų? Tai neįsivaizduojama“. – pridūrė teisininkas.
Keletas užsienyje esančių Libijos organizacijų, tarp jų ir Afrikos Darbininkų Prancūzijoje Federacija (FETAF) ir Gvinėjos Asociacija (AGRE), neseniai išreiškė didelį susirūpinimą dėl NATO oro antskrydžių bombardavimų Libijoje.
Šių organizacijų vadovai, tarpininkaujant Afrikos Sąjungai, siūlė nedelsiant nutraukti ugnį, kol bus surastas politinis sprendimas.
Dar vasario 27 d. Prancūzijos teisininkas Philippe Missamou sukritikavo tarptautinės bendruomenės požiūrį į Libijos krizę sakydamas, kad “jie (tarptautinė bendruomenė) neturėtų klaidinti sukilėlių Libijos žmonėms. Tarptautinės bendruomenės elgesys paprasčiausiai nepriimtinas, kadangi sukilėliai nėra matomi kaip šventieji, o Libijos vyriausybė nėra demoniška”.
Jis taip pat sakė, kad Libijos lyderis pul. Muamamr Gaddafis turėjo teisę ir pareigą panaudoti visas įmanomas priemones, kad galėtų apginti savo gyventojus.
“Man nėra jokių abejonių, kad Gaddafis yra gynybinėje pozicijoje. Jis negali leisti savo žmonėms kad juos bombarduotų ir pultų ginkluoti sukilėliai. Aš esu įsitikinęs, kad Libijos lyderis turi tūkstančių tūkstančius rėmėjų, apie kuriuos Vakarų žiniasklaida nenori rašyti, taip atiduodama pirmenybę pateikti žinias tik apie sukilėlius. Tai nepriimtina”. – kalbėjo teisininkas praėjus vos porai savaičių, nuo sukilėlių ginkluoto sukilimo pradžios.
“Jūs galite suskaičiuoti ant savo rankos pirštų, kiek Libijos emigrantų yra kitose šalyse. Libijos gyventojai nepalieka savo šalies todėl, kad visko, ko jiems reikia, jie turi čia. Skirtingai nei kitose šalyse, už Libijos naftą gaunamas pelnas yra paskirstomas beveik visoms Libijos žmonių pašalpoms mokėti”. – sakė Prancūzijos teisininkas Philippe Missamou.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu