Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis visuomeniniuose tinkluose pranešė, kad „galimybė gauti informaciją yra viena svarbiausių visuomenės teisių“.
„Ji gali būti ribojama tik įstatymų numatytais atvejais, kai ginamas asmens privatumas, saugoma valstybės ar komercinė paslaptis“, - patikslino žaliųjų valstiečių premjeras
Pasak S. Skvernelio, „sunku suprasti ir pateisinti atvejį, kai Seimo nariui atsisakoma pateikti viešo Seimo komiteto posėdžio garso įrašą“.
„Dirbdamas vidaus reikalų ministru pats susidūriau su tokia situacija, kai iš Teisės ir teisėtvarkos komiteto negalėjau gauti įvykusio posėdžio stenogramos“, - atskleidė premjeras.
S. Skvernelios teigimu, „tokie duomenys turi būti prieinami ne tik politikams, bet ir visuomenei“.
„Viešų Seimo komitetų posėdžių garso įrašai negali būti paslaptimi. Turėtume judėti skaidrumo ir atvirumo keliu. Ypač, kai kalbama apie viešus asmenis ir jų sprendimus“, - patikslino premjeras.
Ekspertai.eu primena, kad visuomenė laukia atsakymo iš aukščiausių valstybės politikų, tame tarpe ir iš Sauliaus Skvernlio apie nežinia kur pradangintą Lietuvos pilietę Deimantę Kedytę.
Šių metų sausio 13 d., Laisvės premijos laureatė Nijolė Sadūnaitė sakydama kalbą Laisvės gynėjų dienos minėjime, pareikalavo renginyje esančios valdžios – prezidentės Dalias Grybauskaitės, Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir premjero Sauliaus Skvernelio iki vasario 16 dienos, Lietuvos šimtmečio minėjimo, pateikti neginčijamus įrodymus, kad 2012 m. gegužės 17 d. valstybės vardu prievarta pagrobta ir nežinia kur pradanginta Deimantė Kedytė yra gyva ir sveika, o jei mirusi ar nužudyta – nurodyti kapo vietą.
Politkai yra informuoti, kad šį kartą nerangiai prisidengti valstybės, asmens privatumo ar komercinėmis paslaptimis nepavyks.
Susiję:
Valdžia delsia su atsakymu Laisvės premijos laureatei ir visuomenei
LRT patvirtino: N. Sadūnaitės kalba Seime pataikė į skaudžiausią vietą pedomafijai