2024 m. gegužės 25 d.

 

Prezidentas V. Landsbergis pasveikino G. Nausėdą ir įgėlė Latvijai su Estija

52
Paskelbta: 2020-06-28 07:27 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. facebook.com
Nuotr. facebook.com

Žmonių partijos patriarchas, prezidentas Vytautas Landsbergis pasveikino šalies vadovą Gitaną Nausėdą, visuomeniniuose tinkluose paskelbdamas savo įžvalgą pavadinimu „NE PIRMĄSYK“.

„O sese Lietuva, mes tau leidžiame gintis, bet mes tau nepadėsim gintis. Turim kitų interesų.

Sunku sveikinti Baltijos sesutes, pasirinkusias tokią nuostatą dėl Astravo kiaulystės, tad Lietuvos prezidentas pagrįstai susilaikė nepasveikinęs kitų dviejų prezidentų.

Jį dėl to verta pasveikinti.

Giname savo gyvastį, net jei liktume vieni. Ne pirmąsyk.

Astrave dabar mūsų likimas, o ne Lukiškių žaidyboje, kuri tikslingai ir efektyviai atitraukia dėmesį“, - parašė V. Landsbergis.Ekspertai.eu primena, kad Lietuva daro viską, kad Baltarusijos atominė niekada nepradėtų veikti.

Seimas yra priėmęs įstatymą, kuris garantuoja, kad mūsų valstybė nepirks nė trupučiuko elektros energijos iš Baltarusijos atominės. Apie tai skelbėme publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“.

Apie šią atominę griežtą poziciją yra išsakę ir nuolatos tai kartoja Lietuvos politikos lyderiai – Gitanas Nausėda, Viktoras Pranckietis, Gediminas Kirkilas, Linas Linkevičius.

2020 m. pradžioje Žmonių (Landsbergių-Šimonytės) partija įkūrė visuomeninį sąjūdį, kurio tikslas yra kova prieš Baltarusijos atominę elektrinę, o tuo pačiu sėkmė šių metų Seimo rinkimuose. Sąjūdžio įkūrėjai taip pat tikėjosi, kad jiems pavyks sukelti tarptautinę pasipriešinimo bangą ir Baltarusijos atominė nepradės veikti.

Tačiau kol kas tarptautinė pasipriešinimo banga iki šiol nesukilo.

Atvirkščiai – Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) (angl. International Atomic Energy Agency, IAEA) pranešė, kad Baltarusijos atominė elektrinė priartėjo prie reikalavimams atitinkančios AE infrastruktūros (apie tai skelbėme publikacijoje „TATENA konstatavo: Baltarusija rodo pagirtiną progresą nuo noro paleisti AE pradžios“).

Ekspertai.eu primena, kad žalią šviesą Baltarusijos AE uždegė Žmonių partijos atstovo Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus  priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.

Žmonių partijos patriarchas, buvęs Aukščiausiojo Sovieto (vėliau parvadinto į Atkuriamąjį Seimą) pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis yra informavęs, kad Lietuva yra pasmerkta dėl Kremliaus keršto, o tas Kremliaus  keršto projektas ir yra Baltarusijos atominė.

„Tai – karas“, - yra informavęs Žmonių partijos profesorius.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad valstybinės institucijos yra pasirengusios galimai avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje – Baltarusijos elektrinės veiklos pradžiai Lietuva pirks apie 4 mln. vienetų jodo tablečių už beveik milijoną eurų. Tabletės turėtų būti dalijamos pasienio gyventojams bei vilniečiams.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad Lietuva save priimtais įstatymais yra įpareigojusi nieko nepirkti iš Baltarusijos atominės elektrinės – dabar mūsų šalyje galiojanti lietuviška taisyklė numato, kad jungiamųjų linijų tarp Lietuvos ir Baltarusijos pralaidumai prekybai bus lygūs 0 MW. Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Baltarusijos atominė Lietuvoje patyrė fiasko: lietuviška taisyklė garantuos 0 MW“

Daugiau apie Baltarusijos atominę elektrinę skaitykte ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad jei Lietuvos rinkėjams būtų užtekę proto ir 2016 m. Seimo rinkimus būtų rinkimus laimėję Žmonių partija, tuomet, pasak Žmonių partijos, būtų didėję atlyginimai ir pensijos, išvykusieji būtų sugrįžę, eksportas būtų augęs, būtų suklestėję regionai, Lietuva būtų ėjus sėkmingų valstybių keliu, būtų nebenykę kaimai ir miesteliai, kiekvienas norintis būtų gavęs gerą išsilavinimą, būtų sukurta galimybė dirbti ir užsidirbti visoje Lietuvoje, būtų užtikrintas ekonomikos augimas, būtų sukurta europietiška gerovė ir t.t.

Daugiau šia tema informacijos rasite ekspertai.eu skiltyje „Baltarusijos atominė“.

Keli susiję:

Kovodama su Baltarusijos atomine Lietuva gina ne tik savo, bet visos Europos Sąjungos gyvybinius interesus  

Energetikos ministras Ž. Vaičiūnas mandagiai perspėjo ES institucijas  

Seimas vieningai kirto Baltarusijos atominei – priėmė rezoliuciją dėl elektrinės keliamos grėsmės  

Tris su puse valandos vykusio pasipriešinimo sąjūdžio suvažiavimas – santrauka per 10 minučių

Vytautas Landsbergis: guostis, kad dar nežuvome, yra naivu (gimsta naujasis Sąjūdis, keliama banga)

Liberalas ragina pasirašyti peticiją prieš Baltarusijos atominę

Naujasis Sąjūdis nuo pirmos dienos susidūrė su skeptišku požiūriu: tai apsunkina sėkmingos bangos perspektyvas

Vytautas Landsbergis: guostis, kad dar nežuvome, yra naivu (gimsta naujasis Sąjūdis, keliama banga)

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
52. Ponia Mélanie Ludovic
(2020-07-26 11:23:04)
(185.153.151.9) Parašė:

Taip aš tapau milijonieriumi eurais, jei jūs perskaitysite šią istoriją, sužinosite mano turtų paslaptį ir tai, kaip jūs taip pat galite tapti turtingi, jums nieko gero nenutinka, o jei tik esate pasirengęs sumokėti auką , Aš įstojau į iliuminatus ir iliuminatai padarė mane labai turtingą ir pavertė mane savo šalies viršūne, aš gyvenime turiu viską, ko noriu, kad prisijungčiau prie šios visuomenės, nereikia žmonių pasiaukojimo - tai buvo tai, ką aš manau pirmą kartą, ką jums reikia padaryti Jei norite prisiregistruoti ir paklusti taisyklėms, galėsite džiaugtis gyvenimu visapusiškai, jūs skaitote, ar nepavargote nuo kančios, kad negalite gauti visko, ko trokštate, susisiekite su mano didžiausiu viešpačiu valdovu Edmundo „WhatsApp“ numeriu +2348159768201 , ir jis tikrai padės jums, pasiruoškite Ponia Mélanie Ludovic51. Roma
(2020-07-07 21:43:12)
(84.55.0.135) Parašė:

Kodėl V.Landsbergis yra pavadintas PREZIDENTU? Paaiškinkit kas nors.Dėkui.50. Kažkaip
(2020-06-30 08:14:31)
(78.63.218.201) Parašė:

neteko girdėti, kad V. Landsbergis - Lietuvos prezidentas... Gal tai korektūros klaida?49. Dedules galutinis nuosprendis Latvijai
(2020-06-29 23:02:29)
(78.63.229.198) Parašė:

"Isduoti Lietuva yra tokia duobe , is kurios latviai neislips".48. Vilkas
(2020-06-29 21:13:32)
(188.69.199.154) Parašė:

Visus kaimynus atšaukti padaryt rusų agentais ir paskelbti karą tai lanzbergiu bepročiu politika.47. >44
(2020-06-29 20:49:03)
(78.58.58.250) Parašė:

Kam vatiniai smirda, gali uostyt negro kojines.46. Lina
(2020-06-29 19:30:00)
(84.15.190.150) Parašė:

Gal kad galite pasakytu kad, kokia periodu Lansbergis Hugo prezidentu? Kids atlieku, Visada to noretu, bet LR prezidentu tikrai nebuvo. NEKLAIDINKIT PRASOM, EKSPERTAI,, zmoniu45. ooo
(2020-06-29 18:37:09)
(90.137.33.169) Parašė:

Litvinai oi litvinai taip stengesi visus kitus apgau litvinai bedziai ,tai visu ubagu problema.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras