„Prezidentė Dalia Grybauskaitė su finansų ministru Rimantu Šadžiumi aptarė ekonominę ir finansinę šalies padėtį, kitų metų valstybės biudžeto formavimą, stabilesnio gyvenimo užtikrinimą žmonėms, kalbėjo, kaip suderinti finansinę drausmę su ekonomikos skatinimu ir strateginių projektų įgyvendinimu“, – teigiama šalies vadovės spaudos tarnybos pranešime.
Pasak prezidentės, svarbiausia, kad 2014 metų valstybės biudžetas būtų euro įvedimo ir socialiai jautrus biudžetas. „Tam, kad Lietuva atitiktų Mastrichto kriterijus, būtina išlaikyti žemesnį nei 3 proc. fiskalinį deficitą. Kol kas ekonominės prognozės yra pozityvios Lietuvai, tačiau 2014 metų biudžeto deficitas pagal Europos Komisijos prognozes yra artimas 3 proc., o tai kelia nerimą, ar jis tikrai bus suvaldytas“, – sakoma pranešime.
„Vienas iš reikalavimų šiam biudžetui, kaip euro įvedimo biudžetui, yra išlaikyti žemesnį nei 3 proc. fiskalinį deficitą“, – sakė šalies vadovės atstovė.
„Ekonomikos augimas kitąmet leidžia Lietuvai turėti labiau subalansuotą biudžetą. Tačiau ar žmonės galės lengviau atsikvėpti, viskas priklauso nuo to, kaip vyriausybė sugebės ne tik užtikrinti suplanuoto biudžeto surinkimą, bet ir kaip sumaniai ir teisingai jį paskirstys“, – sako D. Grybauskaitė.
Prezidentės teigimu, ekonomikos atsigavimo rezultatus turi pajusti mažiausias pajamas gaunantys žmonės. Esą jeigu randama lėšų didžiausių algų atkūrimui, tai turi būti tesėtas pažadas ir pensininkams – parengtas pensijų kompensavimo mechanizmas ir aiškiai informuota, kada pensininkams bus grąžinti pinigai. Taip pat prezidentė ragina vyriausybę kitą savaitę tikslinant biudžetą rasti galimybių pasirūpinti mažiausius atlyginimus gaunančiais kultūros ir socialiniais darbuotojais.
Įskaitant Europos Sąjungos paramą, 2014 metais valstybės biudžete numatoma 25,8 milijardo litų pajamų ir 26,69 milijardo litų išlaidų.
„lrp.lt“, Eltos, „ekspertai.eu“ inf.