Prezidento Gitano Nausėdos per sausio 11 – 17 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.
Nuotr. prezidentas.lt |
Sausio 11 d. Nausėda susitiko su premjere Ingrida Šimonyte ir sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu aptarė priemones, skirtas skaidriam ir teisingam vakcinavimo nuo koronaviruso ligos (COVID-19) įgyvendinimui užtikrinti.
„Prasidėjęs vakcinavimas – vienas didžiausių Lietuvos žmonių pasitikėjimo savo valstybe išbandymų“, - pasakė šalies vadovas.
Taip pat sausio 11 d. pirmoji valstybės ponia Diana Nausėdienė įteikė apdovanojimą lituanistinės mokyklos Italijoje įkūrėjoms.
Taip pat sausio 11 d. G. Nausėda su ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite aptarė netrukus pradedamą įgyvendinti pagalbos priemonių paketą nuo pandemijos nukentėjusiam verslui.
„Svarbu užtikrinti ne tik reikiamos apimties, bet ir tinkamos kokybės paramos verslui paketus, ypač pažeidžiamiausiam – smulkiajam verslui“, - atskleidė valstybės lyderis.
Sausio 12 d. G. Nausėdos vardu Garbės sargybos kuopos kariai padėjo gėlių kompozicijas prie Vilniaus televizijos bokšto, Lietuvos radijo ir televizijos pastato ir prie Sausio 13-osios memorialo prie Seimo.
Sausio 13 d. G. Nausėda Laisvės gynėjų dienos rytą Prezidentūros languose uždegė vienybės, atminimo ir pergalės žvakes, prisijungdamas prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“.
Taip pat sausio 13 d. G. Nausėda perskaitė kalba Sausio 13-osios 30-mečiui skirto Seimo posėdžio ir 2021 metų Laisvės premijos įteikimo ceremonijos proga.
Taip pat sausio 13 d. G. Nausėda ir D. Nausėdienė susitiko su Laisvės gynėjais, apdovanotais Sausio 13-osios atminimo medaliu už tai, kad 1991 m. sausio–rugsėjo mėnesiais aktyviai gynė Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, saugojo visuomenės rimtį ir žmonių sveikatą.
Taip pat sausio 13 d. G. Nausėda su D. Nausėdiene susitiko su Sausio 13-ąją žuvusių aukų artimaisiais – vaikais, žmonomis, tėvais, seserimis, broliais – ir padėkojo Laisvės gynėjų šeimoms už apgintą Lietuvos laisvę. Taip pirmoji pora prisijungė ir prie akcijos „Laisvės skambutis“, kviečiančios skambinti sausio įvykiuose dalyvavusiems žmonėms ir kartu prisiminti didžiąją dieną.
Sausio 14 d. G. Nausėda paskyrė Nidą Grunskienę generaline prokurore penkeriems metams, ir priėmė jos priesaiką.
Sausio 15 d. G. Nausėda pasveikino Lietuvos baleto virtuozę Eglę Špokaitę 50-ojo jubiliejaus proga.
Taip pat sausio 15 d. G. Nausėda sušaukė Užsienio politikos koordinacinės tarybos posėdį, skirtą svarbiausiems 2021 metų užsienio politikos prioritetams ir uždaviniams aptarti.
„Esame šalis, ginanti demokratijos vertybes, žmogaus teises ir laisves, šalių suverenumą bei teritorinį vientisumą, tvirtai remiame euroatlantinius Rytų partnerių siekius. Įgyvendinant užsienio politikos prioritetus būtina koordinuota ir nuosekli visų institucijų, veikiančių užsienio politikos srityje, veikla“, - pasakė valstybės vadovas.
Taip pat sausio 15 d. G. Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo skiria Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) nariais profesorius Laurą Bielinį ir Audronę Nugaraitę.
Taip pat sausio 15 d. G. Nausėda konferenciniu skambučiu su aplinkos ministru Simonu Gentvilu aptarė aktualiausius aplinkosaugos klausimus ir ateities iššūkius Lietuvai pereinant prie žalesnės ir klimatui neutralios politikos.
Sausio 17 d. G. Nausėda pasveikino Krašto apsaugos savanorių pajėgas su 30-uoju jubiliejumi.
„Šis laikotarpis žymi šlovingą mūsų krašto apsaugos sistemos istoriją, kurioje buvo ir profesionalumo, ir pasiaukojimo, ir tikrai begalinės Tėvynės meilės, ir kuria mes galime didžiuotis“, - pasakė šalies vadovas.
Šaltinis: prezidentas.lt