Prezidento Gitano Nausėdos per vasario 10 – 16 dienas nuveiktų darbų, siekiant Gerovės valstybės, apžvalga, remiantis tik Prezidentūros portalo prezidentas.lt duomenimis.
Nuotr. prezidentas.lt |
Vasario 11 d. G. Nausėda susitiko su Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininku Charlesu Micheliu. Per darbo vakarienę aptartas Europos Sąjungos Daugiametės finansinės programos projektas.
„Lietuva yra pasiruošusi prisidėti prie Europos Sąjungos strateginės darbotvarkės įgyvendinimo, išskirtinį dėmesį teikdama kovai su klimato kaita ir inovacijų plėtrai“, - informavo prezidentas.
Vasario 12 d. prezidentas nepritarė L. Savicko kandidatūrai į ekonomikos ir inovacijų ministrus.
Taip pat vasario 12 d. tarpininkaujant G. Nausėdai prie bendro stalo išklausyti vieni kitų siūlymų susirinko švietimo ir mokslo bendruomenių bei politinių partijų atstovai.
„Šiandien nesame labai optimistiškai nusiteikę dėl to, kas vyksta švietimo sektoriuje. Tad šiandien susirinkome norėdami padiskutuoti pačiais svarbiausiais klausimais“, - pasakė prezidentas.
Taip pat vasario 12 d. G. Nausėda iškilmingos ceremonijos Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje metu perskaitė kalbą ir įteikė Nacionalinę Jono Basanavičiaus premiją. Šiemet premijos laureato ženklą ir diplomą iš šalies vadovo rankų priėmė habilituota humanitarinių mokslų daktarė Nijolė Laurinkienė.
Vasario 13 d. prezidentas pakvietė visuomenę jungtis prie „Žalios Lietuvos“ iniciatyvos ir ieškoti sutarimo, kaip Lietuvą paversti švaresne ir klimatui neutralia valstybe.
Taip pat vasario 13 d. G. Nausėda perskaitė kalbą Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų įteikimo ceremonijoje ir įteikė šiemetines premijas labiausiai įvairiose srityse nusipelniusiems šalies menininkams.
Taip pat vasario 13 d. Prezidentūra atsiprašė Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Viktorijos Kuodytės, kad neįleido į ceremoniją.
Vasario 14 d. G. Nausėda neseniai pakvietė visuomenę jungtis prie „Žalios Lietuvos“ iniciatyvos ir ieškoti sutarimo, kaip Lietuvą paversti švaresne ir klimatui neutralia valstybe. Prezidentūroje įvyko pirmasis renginys, skirtas prekybos ir telekomunikacijų sektoriaus atstovams, su kuriais susitiko šalies vadovo patarėjai. Pirmojoje diskusijoje dalyvavo telekomunikacijų sektoriaus atstovai iš „Telia“, „Bitės“ ir „TELE2“ bei mažmeninės prekybos sektoriaus atstovai iš „Rimi“, ,,Iki“, „LIDL“, ,,Norfos“ ir „Maximos“.
Taip pat vasario 14 d. prezidentas aptarė regioninio ir tarptautinio saugumo klausimus su Kanados Ministru Pirmininku ir Šiaurės Makedonijos vadovu.
Taip pat vasario 14 d. G. Nausėda, lankydamasis Miuncheno saugumo konferencijoje, susitiko su Kanados Ministru Pirmininku Justinu Trudeau ir Šiaurės Makedonijos Prezidentu Stevo Pendarovskiu. Susitikime su Kanados Ministru Pirmininku J. Trudeau kalbėta apie saugumo situaciją Baltijos šalyse, transatlantinę darbotvarkę, apsikeista vertinimais dėl Rusijos keliamų grėsmių euroatlantiniam saugumui. Aptarta situacija Ukrainoje, Minsko susitarimų įgyvendinimo iššūkiai, taip pat liepos mėnesį rengiama Ukrainos reformų konferencija Vilniuje.
Taip pat vasario 14 d. viešėdamas Miuncheno saugumo konferencijoje, Vokietijoje, G. Nausėda dalyvavo ekspertų diskusijoje „JAV karinės pajėgos Baltijos šalyse: atgrasymas ar provokacija“ ir sakė įžanginę kalbą.
Joje šalies vadovas akcentavo, kad JAV karinių pajėgų dislokavimas Lietuvoje ir Baltijos regione yra stiprus Rusijos atgrasymo veiksnys.
Taip pat vasario 14 d. prezidentas, viešėdamas 56-ojoje Miuncheno saugumo konferencijoje, dalyvavo aukšto lygio investuotojų diskusijoje, skirtoje Lietuvos ir Baltijos šalių ekonominės plėtros temai.
Šalies vadovas priminė, kad Lietuva pripažinta 4-ta geriausiai su hibridinėmis grėsmėmis susidorojančia valstybe pasaulyje („Global Cyber Security Index“) ir yra įkūrusi vieną pažangiausių Europoje kibernetinių grėsmių prevencijos ir kovos su kibernetinėmis grėsmėmis centrą Europoje.
„Lietuva yra geriausias pavyzdys, kaip šalies patiriamos saugumo grėsmės tampa ekonominės ir inovacijų plėtros prielaida. Kasdien tobuliname kovos su kibernetinėmis ir hibridinėmis grėsmėmis priemones ir sprendimus, nes jėgos, veikiančios prieš mūsų valstybę, taip pat nesnaudžia“, - susirinkusius informavo šalies vadovas.
Vasario 15 d. G. Nausėda pasveikino Serbiją Valstybės dienos proga.
Taip pat vasario 15 d. pirmoji šalis ponia Diana Nausėdienė dalyvavo Pal. kun. M. Sopočkos hospiso Vaikų skyriaus pašventinimo iškilmėse.
Vasario 16 d., Valstybės atkūrimo dienos proga G. Nausėda už nuopelnus Lietuvai, už jos vardo garsinimą pasaulyje, už atsidavimą jai kasdieniu prasmingu darbu įteikė valstybinius apdovanojimus žmonėms, vertiems didžiausio pagerbimo ir perskaitė kalbą.
Taip pat vasario 16 d. G. Nausėda perskaitė kalba trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje S. Daukanto aikštėje.
Taip pat vasario 16 d. D. Nausėdienė Valstybės pažinimo centre bendravo su trečių–šeštų klasių moksleiviais iš Vilniaus, Kauno ir Ukmergės globos namų ir globos centrų.
Taip pat vasario 16 d. šalies vadovas pareiškė užuojautą dėl rašytojo Kęstučio Navako netekties.