Rusija visada atvirai deklaravo, kad jai naudingaiu kalbėti su kiekvieną Europos Sąjungos (ES) valstybe atskirai, negu su visa Bendrija vienu metu.
Prie šio Rusijos noro įgyvendinimo ženkliai prisideda Lietuva su šalies vadovu Gitanu Nausėda priešakyje.
Valstybės lyderis vizito Briuselyje metu, kur dalyvavo Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikime, pranešė, kad griežtai nepalaiko ES artimesnio dialogo su Rusija.
„Griežtai nepalaikiau kai kurių siūlymų pradėti artimesnį politinį dialogą su Rusija, pastarajai neįgyvendinant Minsko susitarimų, tęsiant Krymo okupaciją, negerbiant žmogaus teisių ir laisvių, ignoruojant tarptautine teisę ir teisės viršenybės principus, susidorojant su pilietine visuomene ir laisva žiniasklaida, o taip pat perrašant istoriją bei inicijuojant kibernetinius ir informacinius karus prieš Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės valstybes“, - susirinkusiems pasakė G. Nausėda.
ES lyderiai sutarė, jog Europos pozicija santykiuose su Rusija turi būti ilgalaikė, vieninga ir remtis sutartais penkiais principais. Rusija privalo visa apimtimi įgyvendinti Minsko susitarimus, o Europos Sąjunga turi būti pasirengusi koordinuotam atsakui, Rusijai tęsiant agresyvią politiką.
„Džiaugiuosi, kad Europos Sąjungos šalių lyderiai dar kartą patvirtino Rytų Partnerystės šalių europines aspiracijas ir jų Europinį pasirinkimą bei pasmerkė blogėjančią žmogaus teisių ir laisvių padėtį šalyje“, - emocijomis pasidalino G. Nausėda.
Prezidentūrros portalas prezidentas.lt skelbia, kad „šiuo susitikimu buvo pabaigtos diskusijos, kurias ES vadovai pradėjo š. m. gegužės mėnesį“.
Tad ir toliau ES valstybės su Rusija bendraus, toms kurioms tai reikalinga, atskirai.
Šaltinis: prezidentas.lt