Lapkričio 16 d. Europos Parlamentas suteikė mandatą pradėti derybas su ES valstybėmis dėl prieglobsčio sistemos reformos, kuria siekiama tolygiau paskirstyti ES šalių naštą nagrinėjant prieglobsčio prašymus.
Šiuo metu galiojančios vadinamosios Dublino taisyklės numato, kad pirmoji ES valstybė, į kurią atvyko prieglobsčio prašytojas, atsako už jo prašymo nagrinėjimą. Jose neatsižvelgiama į migracijos srautų spaudimą, kurį pastaruoju metu patiria prie ES išorinių sienų esančios šalys, tokios kaip Graikija ar Italija.
Europos Parlamentas (EP) siūlo pakeisti minėtą principą ir numatyti automatinio prieglobsčio prašytojų paskirstymo tarp ES valstybių tvarką. Savo ruožtu valstybėms, kurios atsisakytų nagrinėti automatiškai paskirtą prieglobsčio prašymą, grėstų ES paramos sumažinimas.
Sprendimui pradėti derybas su ES valstybėmis pritarė 390 EP narių, nepritarė 175, o susilaikė 44. EP pranešėja Sesilija Vikstriom (Cecilia Wikström, Liberalai ir demokratai, Švedija) paragino ES Tarybą kuo greičiau patvirtinti savo poziciją, kad būtų galima nedelsiant pradėti derybas ir sutarti dėl veiksmingos naujos Europos prieglobsčio sistemos.
Šaltinis: epthinktank.eu
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]