2024 m. birželio 16 d.

 

Pristabdė V. Gailiaus atleidimo bylą – laukia Konstitucinio Teismo išvadų

Paskelbta: 2013-05-21 14:20 Autorius: Naujienų redaktorius
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. Nuotr. iš „wikipedia.org“
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. Nuotr. iš „wikipedia.org“

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija sustabdė bylos dėl buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) direktoriaus Vitalijaus Gailiaus atleidimo teisėtumo nagrinėjimą, iki Konstitucinis Teismas išaiškins nutarimą dėl teisėjų teisės susipažinti su slapta informacija.

LVAT teisėjų kolegija pirmadienį vykusiame teismo posėdyje buvo pasiūliusi Valstybės saugumo departamentui (VSD) ir Krašto apsaugos ministerijai pateikti tyrimui reikalingą įslaptintą medžiagą. Minėtus dokumentus teismas taip pat buvo pasiūlęs išslaptinti.

Kaip praneša LVAT, teismo posėdžio metu VSD pateikė dalį dokumentų, ją pagal teismo siūlymą išslaptino, tačiau likusius pateikti VSD ir KAM atsisakė, motyvuodami tuo, kad teisę susipažinti su įslaptintais dokumentais turi tik tie administracinę bylą nagrinėjantys teisėjai, kuriems išduoti leidimai dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija.

Teismas pranešime pažymi, kad vadovaujantis galiojančiais įstatymais asmenims leidimai dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija išduodami tik gavus VSD, kuris yra šios nagrinėjamos bylos proceso šalis, išvadą.

LVAT teisėjų kolegija atkreipė dėmesį, kad nagrinėjamoje byloje kilo klausimas, ar gali būti tokia teisinė situacija, jog bylą nagrinėdamas teismas negalėtų susipažinti su byloje esančia valstybės paslaptį sudarančia informacija, ar teisėjai pagal savo einamas pareigas turi teisę, remiantis Konstitucija, susipažinti su įslaptintais dokumentais ir juose esančia įslaptinta informacija.

„Žinių radijo“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras