Užsienio reikalų ministerijoje ketvirtadienį surengtas istorikų Alfonso Eidinto, Alfredo Bumblausko, Antano Kulakausko ir Mindaugo Tamošaičio knygos "Lietuvos istorija" pristatymas.
Ši knyga - vienas iš nedaugelio bandymų pateikti Lietuvos politinę istoriją nuo valstybės susikūrimo iki šalies įsijungimo į transatlantines struktūras 2004 metais.
"Buvo laikas, kai Antanas Šapoka piktinosi, kad "mūsų praeitį mums teberodo svetimi". Neabejokime, kad taip gali atsitikti ir ateity, jei nepažinsime ir nemokėsime jos rodyti patys", - dalyvius sveikindamas teigė užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis ir paragino būti sąžiningiems patiems su savimi.
Profesorius A. Bumblauskas knygoje pateikia įžvalgas apie Lietuvos valstybės raidą ir pasiekimus nuo seniausių laikų iki Abiejų Tautų Respublikos sunaikinimo 1795 metų.
Carinės Rusijos valdymo metus ir tautinio atgimimo procesus nagrinėja profesorius A. Kulakauskas.
Modernios valstybės gimimą 1918 metais, jos vidaus ir užsienio politikos pažangą ir iššūkius tarpukariu analizuoja profesorius ir ambasadorius A. Eidintas.
Sudėtingi procesai, apimantys sovietų ir nacių okupacijas, holokaustą, ginkluotą ir neginkluotą pasipriešinimą agresoriams, valstybės atkūrimą 1990 metais ir jos galutinį grįžimą į politinę Europą 2004 metais, buvo patikėti išanalizuoti jaunam, tačiau jau kelias monografijas ir istorijos vadovėlius parašiusiam istorijos mokslų daktarui M. Tamošaičiui.
ELTA
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]