Tik kokybiškos informacijos portalui 15min.lt paskelbus apie valstybės paslaptį – esą garsiojoje šnipinėjimo byloje suimtą ir tarsi į vandenį dingusį Algirdą Paleckį, sureagavo Generalinė prokuratūra ir išplatino pranešimą „Ikiteisminis tyrimas dėl šnipinėjimo – tyrimo objektas visuomet reikalauja daugiau konfidencialumo“.
„Atsižvelgiant į balandžio 22 d., viename informaciniame portale paskleistus teiginius, kurie formuoja nepagrįstą, tendencingą neigiamą nuomonę apie praėjusių metų rudenį pradėtą ikiteisminį tyrimą, atliekamą dėl nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 119 straipsnio „Šnipinėjimas”, kuriame vienas iš įtariamųjų yra žinomas politinis ir visuomenės veikėjas Algirdas Paleckis, prokuratūra nori priminti ir atkreipti dėmesį į keletą faktų:
• Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas ir minėtas asmuo buvo sulaikytas, o vėliau – ir suimtas, 2018 m. rudenį.
• Įtariamasis Algirdas Paleckis nėra dingęs – jis buvo ir tebėra suėmimo vykdymo įstaigoje.
• Visuomenė apie šį ikiteisminį tyrimą buvo informuota kai tik tai tapo galima nepakenkiant ikiteisminiam tyrimui. Nepaisant to, kad, vadovaujantis visuomenės teise žinoti, apie patį ikiteisminį tyrimą buvo pranešta, daugelis šio ikiteisminio tyrimo duomenų, kurie paprastai nėra konfidencialūs ir galimi skelbti, šiuo atveju iki šiol yra neviešintini. Dėl šio tyrimo ypatumų griežto konfidencialumo reikalavimai apima ir su tyrimu susijusias įvairias datas, įtariamųjų, liudytojų skaičių ir t.t.;
• Visi ikiteisminiai tyrimai dėl šnipinėjimo atliekami laikantis daug griežtesnių reikalavimų dėl informacijos viešinimo. Apie dalį šių tyrimų visuomenė buvo informuota tik tada, kai konkreti baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu buvo perduodama nagrinėti teisme. Šių bylų nagrinėjimas paprastai vyksta uždaruose teismo posėdžiuose.
• Tai atvejais, kai suėmimas paskirtas ar pratęstas ilgesniam negu vieno mėnesio terminui, ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis ir jį organizuojantis bei kontroliuojantis prokuroras į teismą dėl suėmimo pratęsimo privalo kreiptis likus ne mažiau kaip dešimčiai dienų iki suėmimo termino pabaigos.
• Remiantis 5 metų duomenimis apie ikiteisminius tyrimus dėl šnipinėjimo, toks ikiteisminis tyrimas vidutiniškai trunka apie 1,5 metų“, - visuomenę informavo prokurorai.
Šaltinis: prokuraturos.lt
Naujausi
Naujausi komentarai
Vadakste
IP 78.62.55.176 | 00:42:47
Jau is Rusijos Zacharova sako , kad Ukrainos valdzia nubludo visiskai , kai i kariuomene nori imti nuo 20 metu , o dabar eina matyt i fronta nuo 25 m.. Ukrainos rezimas nori dabaigt jaunimeli. Tai geriau raginkit Zel.... sest prie derybu stalo , nei zuti nezinia del ko , nes nezinai po karo kiek to...
Xxxx
IP 2a00:1eb8:c051:a25c:7869:d0c0:4d3a:7c36 | 00:32:17
Landsbergiai priėjo liepto galą, žiūri apačion, o ten Blinkevičiūtė vandenį kibirais vagia. Ir nesusiturėjo "Dėdulė" šūktelėjo: "Ach tu sena šūdmala, kur mano mineralinis "Vycka"....