Siekiant užtikrinti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vienetų efektyvumą taikos ir karo metu, nuo sausio 1 d. pertvarkoma mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“. Į jos sudėtį grąžinti du pėstininkų batalionai – Karaliaus Mindaugo husarų (Panevėžys) ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų (Alytus), o Kęstučio batalionas perkeltas į naujai suformuotą ir nuo sausio 1 d. veikti pradėjusią motorizuotąją pėstininkų brigadą „Žemaitija“. Šia proga sausio 4 d. Rukloje buvo surengta iškilminga mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ padalinių priėmimo ir atsisveikinimo ceremonija.
„Susidariusi grėsminga geopolitinė situacija pareikalavo naujo požiūrio į šalies gynybinių pajėgumų stiprinimą. Sausumos pajėgų reorganizavimas sukuriant dar vieną – „Žemaitijos“ – brigadą yra labai svarbus strateginis žingsnis į priekį,“ – ceremonijoje sakė mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Raimundas Vaikšnoras.
Pasak vado, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotuoju pėstininkų batalionas vaidino labai svarbų vaidmenį užtikrinant brigados „Geležinio Vilko“ kovinį pajėgumą, tačiau į „vilkų šeimą“ sugrįžus Karaliaus Mindaugo husarų bei Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionams, Lietuvos kariuomenės geležinis kumštis tampa dar tvirtesnis ir galingesnis.
„Mums galia palikti tokią draugiškos „vilkų šeimą“, tačiau iššūkiai, kurie laukia Kęstučio bataliono naujoje brigadoje „ Žemaitija“ – mus skatina keistis ir tobulėti, greitai adaptuotis ir kokybiškai tarnauti dinamiškoje aplinkoje. Esu įsitikinęs, kad svarbiausia – kario motyvacija ir pasiryžimas tinkamai vykdyti savo pareigas Tėvynei“, – po ceremonijos sakė su „Geležinio Vilko“ brigada atsisveikinančio Kęstučio bataliono vadas pulkininkas leitenantas Arūnas Gajauskas.
Pertvarkius mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“ jos sudėtyje bus penki koviniai vienetai (Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas, Karaliaus Mindaugo husarų batalionas, Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotasis pėstininkų batalionas) ir brigados vadovybė. Ateityje ją papildys Logistikos batalionas.
Du brigados „Geležinis Vilkas“ padaliniai – Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas – kartu su priskirtas vienetais (iš viso apie 1,5 tūkst. gerai parengtų ir aprūpintų karių) sudaro Lietuvos kariuomenės Nacionalines greitojo reagavimo pajėgas. Tokie pajėgumai – tai rimtas ir galingas įrankis, jau šiandien galintis duoti atkirtį įvairaus tipo grėsmėms Lietuvos teritorijoje, taip pat tai tvirta parama stichinių nelaimių ar pagalbos civilinei valdžiai atvejais.
Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ kartu su naująja motorizuotąja pėstininkų brigada „Žemaitija“ sudarys Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų pagrindą. Abiejų brigadų užduotys bus tokios pačios – saugoti ir ginti sausumos teritoriją, vykdyti gynybines ar puolamąsias užduotis. Itin didelis dėmesys skiriamas ir sąveikai su sąjungininkų pajėgų kariais, pasirengimui tarptautinėms operacijoms ir dalyvavimui jose.
Turėdama dvi pėstininkų brigadas Lietuva bus pajėgi vykdyti operacijas, būtinas Lietuvos saugumui užtikrinti, užtikrinti tinkamą sąjungininkų priėmimą ir vykdyti kolektyvinės gynybos operacijas, operatyviai reaguojant į šalies suvereniteto pažeidimus.
Sausio 8 d. Rukloje vyks Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vado pasikeitimo ceremonija.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]