Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Lietuvoje viešinčia NATO Parlamentinės Asamblėjos Politikos komiteto narių delegacija, kurią sudaro Prancūzijos, Kroatijos, Čekijos, Vokietijos, Graikijos ir Turkijos parlamentų atstovai bei asocijuoti nariai iš Švedijos, Suomijos ir Gruzijos parlamentų.
Vizito tikslas – iš arčiau susipažinti su regiono saugumo situacija, Lietuvos pasirengimu atremti Rusijos grėsmes, NATO sprendimų įgyvendinimu Lietuvoje ir kitais aktualiais saugumo ir gynybos politikos klausimais.
L. Linkevičius aptarė šalies ir Baltijos regiono saugumo iššūkius ir pristatė Lietuvos saugumo politikos prioritetus bei aptarė Rusijos atgrasymo priemones.
Ministras pabrėžė tvirtą Lietuvos įsipareigojimą saugumo ir gynybos stiprinimui bei visuomenės atsparumo didinimui.
„Lietuvos solidarumas su sąjungininkais lieka vienu iš kertinių principų“, – akcentavo ministras.
Kalbėdamas apie saugumo padėtį regione, L. Linkevičius priminė ir sudėtingą situaciją Ukrainoje bei Rusijos vaidmenį konflikte.
„Negalima pamiršti, kas eskaluoja konfliktą. Lietuva siekia kuo geresnių santykių su kaimynėmis, taip pat ir Rusija. Tačiau šie santykiai turi būti pagrįsti abipuse pagarba, tarptautinės teisės laikymusi ir savo tarptautinių įsipareigojimų vykdymu. Reikia išlaikyti nuoseklią bei tvirtą poziciją Rusijos atžvilgiu ir toliau teikti visokeriopą paramą Ukrainai“, - pasakė L. Linkevičius.
Ministras pasidžiaugė sklandžiu NATO sprendimo dėl priešakinių pajėgų dislokavimo Baltijos šalyse ir Lenkijoje įgyvendinimu.
„Lietuva yra dėkinga ir labai vertina sąjungininkų indėlį įgyvendinant šį sprendimą – tai įrodymas, kad NATO įsipareigojimas kolektyvinei gynybai yra nepajudinamas“, – sakė L. Linkevičius.
Susitikimo metu aptartos ir Europos saugumo stiprinimo iniciatyvos. Vyravo bendras sutarimas, kad Europos šalys turi daugiau investuoti į savo saugumą, stiprinti savo gynybinius pajėgumus.
Naujausi
Naujausi komentarai
Nuomonė
IP 185.212.171.246 | 19:45:23
Žmogus be kojų yra invalidas. Tiesa. Šiais laikais invalidu vadinti sako negerai, reikia vadinti neįgaliaisiais. Neįgalumo formų vėl gi įvairių būna. Ir protinių ir fizinių, o kartais ir vienos kartu su kitom kartu būna. Tą ką pasakojo Šarūnas Puidokas vadinasi perkeltinė, ar užslėptų minčių kalba, ...
1000 žudymo dienų
IP 2a09:bac1:44c0::94:26 | 19:22:28
1000 ukrainiečių ir rusų kareivėlių ir civilių žudymo dienų, prie kurių diena dienon aktyviai prisidėjo Amerikos, Lietuvos ir kitų šalių šėtono atstovai. Dekit pragare, išsigimėliai!...