Turkijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad šeštadienį Rusijos karinis lėktuvas įskrido į Turkijos teritoriją. Pažeidėją perimti atskrido Turkijos naikintuvai F-16.
Į šį įvykį savo facebook paskyroje sureagavo konservatorė Rasa Juknevičienė.
„Rusija pažeidė Turkijos ir NATO oro erdvę. Dėl to buvo sušauktas skubus NATO Tarybos posėdis. Oficialiame pareiškime konstatuojama, kad Turkija signalizavo apie pažeidimą, tačiau Rusijos naikintuvai nereagavo“, - pranešė konservatorė.
Pasak politikės „šiame dokumente (dokumento vertimas pateikiamas puslapio apačioje – red. pastaba) konstatuojama, kad Kremlius atakuoja ne ISIS, bet opozicijos Asadui pajėgas“.
„Tokie posėdžių sušaukimai rodo gana įtemptą padėtį. Putinas demonstruoja beprotybę, kuri anksčiau ar vėliau pasibaigs katastrofa pačiai Rusijai, bet nuo to niekam ne lengviau. Ypač gyvenantiems arti“, - įspėjo politikė.
Vėliau R. Juknevičienė pridūrė: „Manau, kad Putino provokacijoms irgi ateis galas. Juk ir resursai nėra begaliniai. Sureaguoti griežtai reikia, bet visi sveiko proto žmonės supranta, kad įsižiebus platesnio pobūdžio konfliktui, situacija gali tapti nebevaldoma. Putinas žino, kad niekas NATO nenori tiesioginio konflikto su Rusija ir tuo naudojasi. Tačiau ar jūs kuris nors, būdamas didžiųjų valstybių vadovu, taip lengvai ryžtumėtės panaudoti karines priemones prieš Rusijos provokacijas? Manau, kad ne. Siektumėte išnaudoti visas įmanomas priemones, kad tik neprasidėtų sunkiai suvaldomi procesai.“
Šaltinis: facebook.com/rasa.jukneviciene
Žemiau pateikiamas tekstas verstas su naujausia Vilniaus universiteto „Anglų–lietuvių–anglų ir prancūzų–lietuvių–prancūzų“ kalbų mašininio vertimo, paremto statistiniais metodais, sukurta sistema.
Ši sistema leidžia mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis versti tekstus ir užtikrina didesnį nei dabar esančių sistemų vertimo tikslumą, informuoja sistemos kūrėjai.
Sistemos sukūrimas mokesčių mokėtojams kainavo 2 milijonus 144 tūkstančius 835,6 eurus (beveik 7,5 milijono litų). Ši sistema Lietuvos žmonių labui veikia nuo 2015 m. kovo 31 d.
Sąjungininkai Atsakyti į Rusijos ir NATO oro erdvės pažeidimai iš Turkijos
Šiaurės Atlanto tarybos posėdis šiandien konsultuotis galimas pasekmes pavojingus ir karinius veiksmus Rusijos Federacija ir Sirijos.
Sąjungininkės išreiškė savo gilų susirūpinimą dėl Rusijos karinės pajėgos Sirijoje ir ypač Rusijos oro pajėgų atakos Hamos,, Homsas, ir Idlib dėl civilių aukų ir neturėjo tikslo Da 'esh.
Sąjungininkai ragina Rusijos Federaciją nedelsiant nutraukti savo išpuolius Sirijos opozicijos ir civilius, sutelkti savo pastangas kova su ISIL, ir skatinti konflikto sprendimą per a politinių permainų.
Rusijos kariniai veiksmai pasiekė daugiau pavojingų lygį su Turkijos oro erdvės pažeidimų, 3 ir 4 m. spalio mėn. Rusijos oro pajėgų orlaivis SU-30 ir SU-24 Hatajus regione. „ orlaivio, į Turkijos oro erdvę, nepaisant Turkijos "aišku, laiku ir pasikartojančių perspėjimų. Pagal NATO, Turkijos karinius orlaivius, reagavo į šiuos antpuolius, uždarymo atpažinti įsibrovėlį, o po to Rusijos lėktuvai išvyko Turkijos oro erdvę.
Sąjungininkai ryžtingai protestuoti šiuos pažeidimus Turkijos valstybės oro erdvės, ir pasmerkti šiuos antpuolius ir NATO oro erdvės pažeidimus. Sąjungininkai taip pat atkreipkite dėmesį į didelį pavojų toks neatsakingas elgesys.
Jie ragina Rusijos Federacijos sustabdymo ir nutraukimo, ir nedelsiant išaiškinti šiuos pažeidimus .Allies paraginti Rusijos pusę, imtis visų būtinų priemonių užtikrinti, kad tokių pažeidimų neturi ateities.
Aljanso saugumas yra nedalomas, ir sąjungininkais. savo tvirtą solidarumą su Turkija. Mes ir toliau vykdykite pokyčiai pietrytinių sienų NATO labai atidžiai.
Šaltinis: atlanticcouncil.org