Graikijoje laimėjusios rinkimus Kairiųjų jėgų koalicijos “Syriza” programa turi „prorusiškų“ elementų“ ir „gali sutrukdyti realizuoti sankcijas prieš prezidentą Putiną“, - rašo „The Times“ korespondentas Tomas Kingtonas.
Vizito Maskvoje praėjusių metų gegužės mėnesį metu „Syriza“ lyderis Aleksis Tsypras kritikavo įvestas prieš Maskvą sankcijas: jo manymu, snkcijos labiausiai pakenks pačiai Europai. Politikas pareiškė, kad Rusiją ir Graikiją vienija „mūsų tautų bendra kova, vienodi religiniai įsitikinimai, bendros kultūrinės ir politinės šaknys“.
2014 m. rugsėjo mėnesį partijos atstovas užsienio politikai Kostas Isichos , pavadino sankcijas “neokolonistine bulimija”, kuri apėmusi visą Europą. Jis palankiai atsiliepė apie sukilėlių „įspūdingą kontrapuolimą“ Ukrainoje, o Ukrainos valdžią, atvirščiai, kritikavo už tai, kad ji bendradarbiauja su „nacistiniais išsigimėliais“.
„Syriza“ pasisako už santykių su Rusiją gerinimą ir aš manau, kad jie pasistengs to pasiekti, - leidiniui teigė organizacijos „Hellenic Foundation for Europe & Foreign Policy“ vadovas Tanos Dokos. - Tačiau yra raudonos linijos, kurių negalima peržengti, jei tu esi ES ir NATO. Ar taps jie pirmais streiklaužiais, kurie laužys europos vienybę sankcijų atžvilgiu? Priklauso nuo to, kas bus išrinktas užsienio reikalų ministru. Be to, labai svarbu kaip vystysis ES ir Graikijos santykiai“.
Mažai tikėtina, kad Graikija nebesilaikys vieningos ES pozicijos, mano Atėnų „Gynybos saugumo ir analizės instituto“ vadovas Piriklis Zorzivilis: „Mes pamatysime svarstymus apie sankcijų efektyvumą, tačiau bendrai pozicijai tai nekels pavojaus. Nereikia pamiršti: Jei Krymas gali prisijungti prie Rusijos, tai Šiaurės Kipras gali prisijungti prie Turkijos. Graikija turi tą pačią problemą“.
Šaltinis: thetimes.co.uk
Akivaizdu: jei Rusija turi naują sąjungininką, reiškia Lietuva turi naują priešą – kremlinę Graikiją.