Rusija nusiuntė į Tarptautinę komisiją, tiriančią Boeing 777 katastrofos aplinkybes, laišką ir pateikė klausimus, kurie jos manymu nebuvo atsakyti tyrimo metu, praneša naujienų agentūra RIA.
Federalinės Erdvės Transporto Agentūros viršininko pavaduotojas Olegas Starčevojus, kuris yra įgaliotas Rusijos atstovas „Malaysian Airlines“ katastrofos tyrimui, nusiuntė laišką Tarptautinei tyrimo komisijai ir pateikė klausimų sąrašą.
Laiške yra 24 klausimai, kurie turi būti atsakyti norint tęsti katastrofos tyrimą. Jame nurodyta, kad turi būti atlikta sudužusio lėktuvo detalių pažeidimų analizė, o taip pat nustatyta galima pažeidimų atsiradimų kilmė. Taip pat būtina katastrofos vietoje pradėti ieškoti elementų, kurie padarė mechaninius pažeidimus lėktuve (skeveldrų ir pan.). Būtina atlikti tiek keleivių, tiek lėktuvo ekipažo narių patalogoanatomines ekspertizes. Turi būti atlikta ir pokalbių tarp lėktuvo ekipažo narių, kuriuos fiksavo lėktuvo kabinos mikrofonas, analizė, gauti ir išnagrinėti informaciją apie karinių lėktuvų skrydžius virš regiono, kuriame vyko kariniai veiksmai rytų Ukrainoje, o taip pat virš lėktuvo sudužimo vietos. Taip pat privaloma gauti ir išanalizuoti duomenis apie raketinę-zenitinę ginkluotę, kurią disponavo Ukraina katastrofos metu.
Reikia išanalizuoti civilinių oro kontrolės tarnybų pokalbius su civilinių lėktuvų ekipažais, o taip pat žemyninių oro kontrolės tarnybų tarpusavio pokalbius. Taip pat būtina išanalizuoti karinių oro kontrolės tarnybų pokalbius su karinių lėktuvų ekipažais, o taip pat karinių oro kontrolės tarnybų tarpusavio pokalbius konflikto regione ir taip pat lėktuvo katastrofos vietoje. Privalu išnagrinėti, kokius įsakymus gavo oro kontrolės tarnybos iš Ukrainos aviacijos administracijos (NOTAM) Donecko ir Lugansko regionuose, o taip pat, kokia buvo nustatyta komunikacija tarp lėktuvų pilotų ir Ukrainos priešlėktuvinės gynybos tarnybų. Reikia išanalizuoti pilotų liudijimus, kurie skrido lemtingą dieną tame regione, apie galimus trikdžius lėktuvo ir žemyninėse navigacinėse sistemose.
„Juodųjų dėžių“ tyrime būtina baigti analizuoti DFDR (skaitmeninis skrydžio duomenų įrašymo įrenginys) ir CVR (balsinės informacijos registratorius) duomenis, ypatingai atkreipiant dėmesį į navigacinių įrenginių ir į skrydžio trajektorijos parametrus.
Lėktuvas, skridęs ir Amsterdamo į Kvalą Lampūrą, sudužo Donecko srityje Liepos 17 dieną. Visi juo skridę žmonės žuvo. Rugsėjo 9 d.Olandija paskelbė preliminarias katastrofos tyrimo išvadas. Ekspertai nustatė, kad lėktuvas subyrėjo ore dėl „struktūrinių pažeidimų, atsiradusių dėl daugybės didelės energijos dalelių išorinio poveikio“, tačiau šių dalelių kilmės kol kas nepavyko nustatyti.
Naujausi
Naujausi komentarai
JOOk tu iš čia
IP 2a0b:64c0:f800:0:689::1 | 10:26:12
de bile. Kažkoks šuns pypio darytas murzius-kontrobandistas dar turi a la nuomonę? Juokingiausia,kad tokie patys..."jok ant asilo" dar visai neseniai šildėsi MURZiaus spindulių atokaitoje DDD...