„Ką jau ką, bet daryti staigmenas Vladimiras Putinas vis dar moka“, – teigia trys „The Financial Times“ žurnalistai, analizuojantys neeilinį įvykį.
Pasak straipsnio autorių, sprendimas išvesti pagrindinį Rusijos kontingentą iš Sirijos visus užtiko nepasiruošusius: Baltuosius rūmus, Sirijos opoziciją, ir netgi, kai kurių diplomatų teigimu, Bašaro al Asado (Bashar al-Assad) režimą.
„Kas tai – ar tai dar vienas atvejis, kai V. Putinas sugebėjo pergudrauti Vakarus ir jų sąjungininkus regione? O gal tai požymis, jog V. Putinas suprato, kad pervertino savo jėgas?“ – svarsto straipsnio autoriai.
Naujausiame, 2016 m. balandžio „The Atlantic“ numeryje publikuotame JAV prezidento Barako Obamos (Barack Obama) interviu Obamos doktrina šis teigė, kad Rusija yra „persitempusi“ ir „plūsta krauju“.
Buvęs Baltųjų rūmų ir Pentagono pareigūnas Derekas Čoletas (Derek Chollet) teigia, kad kol kas dar anksti vertinti, kiek karių iš tikrųjų išves Rusija: „Rusijos įsikišimas į Siriją niekada nebuvo sėkmingas sprendimas, todėl mano atrodo, kad dabar V. Putinas bando išplėšti pergalę iš pralaimėjimo nasrų.“
Žurnalistai mano, kad jei Rusijos armijos išvedimas nėra apgavystė, galbūt tai signalas B. al Asadui rimtai dalyvauti Jungtinių Tautų globojamose Sirijos taikos derybose.
„Akivaizdu, kad V. Putinas spaudžia B. al Asadą, kad šis rimtai dalyvautų derybose, kurių užduotis – susitarti dėl trumpojo laikotarpio valdžios padalijimo ir dėl ilgalaikės konstitucinės reformos bei rinkimų“, – tvirtina „Eurasia Group“ ekspertas Klifas Kapčenas (Cliff Kupchan). – Netikėtas Rusijos žingsnis kelia minčių, jog B. al Asadas priešinosi kai kuriems šių derybų punktams.“
K. Kapčenas taip pat pridūrė, kad Rusijos elitas norėtų „sugrįžti iš Vakarų sankcijų šalčio“.
Tačiau Jungtinėse Valstijose B. Obamos kritikai sako, kad V. Putinas pranešė apie armijos išvedimą todėl, kad Sirijoje jau pasiekti visi tikslai.
V. Putinas leidžia suprasti, jog „sumušė ir subombardavo pakankamai didelį kiekį kruvinojo B. al Asado režimo priešininkų, kad galėtų užtikrinti šio režimo išgyvenimą“, – sakė respublikonų senatorius Džonas Makeinas (John McCain).
Endrius Veisas (Andrew Weiss) iš „Carnegie Endowment“ pareiškė, kad „Maskva B. al Asado režimui suteikė antrą gyvenimą, susilpnino opoziciją ir privertė JAV kaip lygias su lygia bendradarbiauti su Rusija“.
Šaltinis: ft.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]