Kairėje gripo virusas, dešinėje koronavirusas, viduryje valstybinio transliuotojo vadovė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. |
Valstybinis transliuotojas skelbia, kad „sergamumas gripu šiais metais ir Lietuvoje, ir pasaulyje kol kas mažesnis, nei įprasta“.
„Tai paskatino ne vieną diskusiją – kur dingo gripas?“, - publikacijoje „Gripas neišnyko, o jo sezonas tik prasideda“ kelia klausimą Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės vadovaujamas transliuotojas.
Informuojama, kad „saugodamiesi nuo koronaviruso, dar efektyviau apsiginame nuo gripo“.
„Svarbiausia priežastis, lėmusi menkesnį sergamumą kvėpavimo takų ligomis, yra pasikeitę mūsų įpročiai, geresnė higiena. Kaip ir koronavirusai, gripas plinta su kvėpavimo takų lašeliais. Kai pajutę peršalimo ženklus žmonės izoliavosi, nėjo į darbus, jie iškart ženkliai sumažino ir gripo plitimą“, - nurodoma straipsnyje.
Taip pat informuojama, kad „saugantis nuo koronaviruso, sumažėjo net ir alergijos atvejų“.
Atskleidžiama, kad „kilus koronaviruso pandemijai žmonės intensyviai skiepijosi nuo gripo“, tai irgi ženkliai padėjoišvengti sergamumo šia liga.
„Kol kas apskritai negalima daryti išvadų apie tai, kaip koronaviruso pandemija paveikė sergamumą gripu, sako ekspertai, nes Lietuvoje gripo sezonas tik prasidėjo. Socialiniuose tinkluose plintančios žinutės apie neva dramatiškai sumažėjusį sergamumą gripu yra ištrauktos iš konteksto, nes rodo situaciją Pietų pusrutulio valstybėse, kur gripo sezonas jau praėjo“, - skelbiama publikacijoje.
Nurodoma, kad „susirgimų gripu mažėja dėl pandemijos stabdymo priemonių, suvaržymų ir išaugusio dėmesio higienai, kaukių dėvėjimo, atstumo laikymosi, o ne dėl to, kad medikai klaidingai diagnozuoja ligas“.