2024 m. birželio 20 d.

 

Savivaldybės tarnautojų taikinys - Lazdynų baseinas (papildyta)

Paskelbta: 2010-01-26 07:06 Autorius: ekspertai.eu

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Statinių, konstrukcijų ir medžiagų laboratorijoje atliktą pastato Erfurto g. 13, Vilniuje, denginio laikančiųjų konstrukcijų techninės buklės tyrimo ataskaitą galima atsisiųsti iš čia.

Lazdynų baseinasVilniaus miesto Lazdynų baseinas - vienintelis Vilniuje 50 metrų plaukimo baseinas, turintis 10 metrų aukščio bokštą šuolininkams, kuriame treniruojasi Lietuvos olimpiečiai, sportininkai, dirba profesionalūs treneriai, taip pat juo naudojasi visuomenės atstovai, mokosi plaukti vaikai. Šiuo metu baseinas yra uždarytas, savivaldybė nori jį atiduoti privačiam verslui arba įleisti privatų verslą koncesijos būdu. (Pasirašyti peticiją dėl Lazdynų baseino išsaugojimo galima čia.)

Direktorių kaita neatsitiktinė

Visuomenė neabejoja, kad į Lazdynų baseiną įkėlus koją privačiam verslui, smarkiai kils naudojimosi juo kaina, todėl ir sportininkams, ir gyventojams baseinas taptų nebeįperkamu. Kad įvykdytų savo užmačias, savivaldybės taryba 2009 metų gruodžio 16 d. atleido ilgą laiką dirbusį Lazdynų baseino direktorių, nes pastarasis priešinosi baseino uždarymui ir paskyrė naują, kuris yra daug sukalbamesnis. Kol dirbo senasis direktorius, savivaldybė neskyrė pinigų remontui, todėl padėtis tapo kritiška. Vasarą baseinas buvo uždarytas porai menėsių, tačiau niekas nesidomėjo jo būkle ar remonto klausimais.

Vieno pasilinksminimo vakarėlio kaina

Kai tik rudenį baseinas atvėrė duris, buvo suskubta jį uždaryti dėl blogos pastato būklės ir pavojaus gyvybei ir sveikatai juo besinaudojantiems žmonėms. Tuomet buvo padaryta pastato ekspertizė, paskaičiuota, kiek pinigų reikia remontui ir pažadėta jų skirti. Skelbiama suma, reikalinga remontui - apie 180 tūkst. litų. Maždaug tokio dydžio ar didesnes sumas savivaldybė skiria vienam pasilinksminimo vakarėliui (pvz. garsusis VEKS ambasadorių pasilinksminimo vakarėlis kainavo 150 tūkst. litų) ar internetinėms svetainėms sukurti (pvz. į jau primirštas VEKS internetines svetaines savivaldybė ryžtingai investavo per milijoną litų).

Tarnautojai vengia bendravimo

Lazdynų bendruomenės atstovai nenori, kad baseinas taptų privačiu ar dalinai privačiu, t.y., būtų įleistas koncesininkas. 2010 metų sausio 7 dieną  Lazdynų bendruomenė svarstė baseino klausimą. Į šį susirinkimą buvo kviesti savivaldybės tarnautojai ir miesto meras Vilius Navickas, tačiau jie neatvyko. Lazdynų bendruomenės savivaldijos tarybos narys Gediminas  Gemskis, bendruomenės susirinkimo metu,  paprašė paremti jo inicijuotą  elektroninę peticiją. Jau surinkta daugiau nei  tūkstantis  parašų, visi norintys kviečiami pasirašyti (www.peticijos.lt/visos/1251) nepriklausomai nuo amžiaus ir gyvenamosios vietos. Tačiau piliečiams susitelkus, Lazdynų baseino klausimas neabejotinai turi būti išspręstas taip, kaip nori miesto gyventojai. Savivaldybės atstovai pagaliau po truputį turi pradėti mokytis vykdyti miesto gyventojų valią.

Savivaldybė pinigų turi pakankamai

Vilniaus savivaldybė nėra tokia skurdi, kaip kartais mėgstama teigti. Pavyzdžiui vis dar veikiančiai VŠĮ „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ šešiems šių metų mėnesiams, vien ataskaitoms parašyti apie žymiuosius VEKS nuveiktus darbus savivaldybė skiria milijoną litų. O naujai sugalvotai VEKS įpėdinei VŠĮ „Vilniaus šventėms“ planuojama atseikėti beveik tris milijonus litų per metus. Šie ir kiti pavyzdžiai rodo, kad savivaldybėje pinigų yra pakankamai, tetrūksta tik racionalaus jų paskirstymo. Todėl iš miesto biudžeto skirti kelis šimtus tūkstančių, o jeigu reikia ir žymiai didesnę sumą, labai svarbios paskirties visuomeninam objektui, Lazdynų baseino remontui, o ne eiliniam pinigų „įsisavinimui“, nėra jokia prabanga, greičiau neišvengiama būtinybė.

Vaizdas iš Lazdynų baseino internetinio tinklapio, titulinio puslapio:

Lazdynų baseinas

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras