Seimas nepritarė liberalų teiktoms pataisoms, kuriomis norėta sustabdyti senaties skaičiavimą kaltinamiesiems įgijus imunitetą.
Už Baudžiamojo kodekso ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisas balsavo 58 Seimo nariai, prieš buvo 28 parlamentarai, 37 susilaikė. Projektai grąžinti tobulinti.
Prieš projektą balsavo arba susilaikė Seimo Darbo partijos, partijos "Tvarka ir teisingumas", Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijų nariai, didesnė dalis Socialdemokratų partijos frakcijos, "Drąsos kelio" partijos frakcijos narių.
Socialdemokratas Vytenis Andriukaitis suabejojo, ar tikrai pataisos netaikomos vienam asmeniui.
"Europos Žmogaus Teisių Teismas yra atkreipęs dėmesį, kad kartais parlamentai priima sprendimus, kurie lyg pritaikomi vienam asmeniui. Kaip išsklaidysite mano abejones, kad ši jūsų iniciatyva nėra susijusi su šiuo metu esančiais karštais įvykiais dėl teisminių procesų nagrinėjimo?" - teiravosi jis.
Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas teigė, kad pataisos tik įrodo, kad Darbo partijos juodosios buhalterijos byla yra politizuota.
"Iš tikrųjų šito jūsų pateikimo dvasia visiems aiški, ir aš dėkoju už tai, nes jūs dar kartą pranešate šaliai, kad byla yra politizuota. Visoje Europoje ir pasaulyje, kai priimtas sprendimas, kad byla politizuota, prie jos daugiau niekas niekada negrįžta. Jeigu nepolitizuota, Seimas ir nubalsuos, kad atimtų imunitetą, tada jūsų pataisa netenka prasmės", - kalbėjo V. Uspaskichas.
"Tikrai rengdamas šią įstatymo pataisą nebuvau vedamas politinių motyvų, ją rengiau kaip pareigūnas, 20 metų dirbęs su baudžiamuoju procesu ir žinodamas problemas, su kuriomis susiduria teisėsaugos institucijos, taikydamos įstatymus savo kasdienėje veikloje", - tikino V. Gailius.
Jis pabrėžė, kad įstatymai atgaline tvarka negalioja, tai reiškia, kad ji negaliotų ir "darbiečiams".
“Žinių radijo” | bernardinai.lt | ekspertai.eu inf.
Šarūnas Puidokas, aktorius, ekspertai.eu visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:
Susipažinęs su balsavimo rezultatais (juos rasite čia) turiu pastebėti, kad “Drąsos kelio” atstovai parlamente darosi vis drąsesni. Ypač maloniai stebina šios partijos lyderio Jono Varkalos ryžtas - jis balsavo “prieš” kartu su sukčiavimu kaltinamais Viktoru Uspaskich'u, Vitalija Vonžutaite, Vytautu Gapšiu ir jų kolegomis “darbiečiais”. Be jų, taip ryžtingai pasisakyti išdrįso tik vienas “Tvarkos ir teisingumo” narys bei du socialdemokratai.
Džiugu, kad nuo lyderio nedaug atsilieka ir Neringa Venckienė, Valdas Vasiliauskas bei Povilas Gylys – jie susilaikė taip pat drąsiai, kaip ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijai atstovaujanti Rusų aljanso lyderė Irina Rozova ar Gediminas Kirkilas su gausiais savo partiečiais.
Belieka pasveikinti “Drąsos kelio” atstovus, kurie be skrupulų užkerta kelią politiniam susidorojimui su kriminaliniais nusikaltėliais. Nenustebčiau, jei asmenys, siekiantys išvengti baudžiamosios atsakomybės, per būsimus rinkimus masiškai keltų savo kandidatūras į Tautos atstovybę.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]