Turkija, kaip Lietuva ir Ukraina, suprato: piliečiams visai nereikia TV šou ir laisvosios enciklopedijos WIKIPEDIA, nes tai kenkia nacionaliniam saugumui. Todėl, siekdamas apsaugoti turkus nuo melagingos informacijos, Turkijos režimas šiuos kenksmingus dalykus uždraudė.
Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoanas (Recep Tayyip Erdoğan) po neseniai įvykusio referendumo tapo faktiniu vienvaldžiu šalies vadovu ir prisijungė prie laisviausių pasaulyje valstybių Šiaurės Korėjos ir Baltarusijos vadovų gretų, o taip pat suprato, kad būtina uždrausti tai, kas gali padėti piliečiams mąstyti. Lietuva ir Ukraina seniai yra sudariusios juoduosius sąrašus, kokių knygų negalima skaityti, kokių TV kanalų žiūrėti, pagaliau ir Turkija suvokė, kad tik taip žmogus gali būti laisvas.
Pasitelkusi apie keturis tūkstančius pareigūnų, Turkija prižiūri, kad niekas nebandytų žiūrėti TV šou ir WIKIPEDIA nelegaliai. Negalima klausyti ir daugelio radijo programų. Jau suimtas tūkstantis neklusniųjų. WIKIPEDIA puslapiuose gali rasti informacijos apie fašistiniu tapusį Turkijos režimą, kurdus, armėnų genocidą, kurio net po šimto metų Turkijos valdžia nepripažįsta. Turkija taip pat yra okupavusi pusę Kipro, šios dalies nepripažįsta jokia pasaulio valstybė, tačiau ES ir JAV į tai užsimerkia: Kipre daug ofšorų.
Kaimyninis Iranas taip pat draudžia priėjimą prie daugelio interneto puslapių: feisbuko, tviterio, įvairių šalių naujienų tinklalapių ir daugybės kitų. Vien teigiama informacija apie šalies režimą žmones apsaugo nuo neigiamos Vakarų įtakos.
Šaltinis: theguardian.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]