Kol JAV finansuoja Sirijos sukilėlius ir bombarduoja šalį kovodama su Islamo Valstybe, spalio 24 d. Sirijos vyriausybė kreipėsi į Rusiją išreikšdama norą įstoti į Euroazijos ekonominę bendriją.
Euroazijos sąjunga buvo įkurta šių metų gegužę. Esminis sąjungos tikslas – laisva prekyba tarp sąjungos šalių. Sąjungos šalys gali atsiskaitinėti bet kuria joms patogia valiuta ir tam nėra būtinas SWIFT sistemos naudojimas tarptautiniams atsiskaitymams. Be to, ši nauja bendrija taps viena iš laisvos prekybos zonų, kurios išsidėsčiusios išilgai Naujojo Šilko Kelio, kuris turėtų tęstis nuo Busano (Pietų Korėja) per visą Centrinę Aziją iki Didžiosios Britanijos.
Sirija turės tikrai nemenką vaidmenį Euroazijos Sąjungoje, nes jos geografinė padėtis leidžia jai tapti viena iš svarbiausių Rusijos partnerių energetinių resursų tiekimui į Europą. Susitarimas jau paruoštas ir jo realizacija prasidės iš karto pasibaigus pilietiniam karui Sirijoje.
„Šį mėnesį Siriją kreipėsi su pasiūlymų dėl stojimo į sąjungą, pasakė Rusijos ekonominio vysimo viceministras Aleksejus Lichačiovas. Rusija ir Siriją jungia seni ir glaudūs santykiai. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas stojo į Bašaro Asado pusę net tada, kai Vakarai nusprendė nubausti jo režimą už sukilimo numalšinimą 2011 metais.
Dviejų delegacijų aukščiausiame lygio susitikimas įvyko praėjusį ketvirtadienį Sočije. Prieš pat susitikimą Rusijos dienraštis „Komersant“ pranešė, kad Siriją gaus vieno milijardo dolerių kreditą.“
Besitęsiantis pilietinis karas Sirijoje, turbūt geriausias įrodymas, kad tarp JAV ir Rusijos vyksta netiosioginis ekonominis karas. Šis karas nuspręs, kieno rankose atsidurs artimųjų rytų nafta ateityje. 2013 m. Putinui pavyko apginti Siriją nuo galimo JAV ginkluoto įsiveržimo, tačiau IS karinės sėkmės suteikė Amerikai priežastį vėl čia sugrįžti, finansuojant ir apginkluojant kovotojus, už kurių stovo Al-Qaeda, norinti nuversti Bašarą Asadą.
Greičiausiai, įvertinant Ukrainos įvykius, Sirijai bus tiekiami ginklai ir humanitarine pagalba iš Rusijos. Tačiau, esant reikalui, Rusija yra pilnai pasiruošusi pilnam kariniam įsikišimui, jei kils grėsmė jos karinei bazei Tartuse arba naftotiekiui, kuris eina per Sirijos teritoriją.
Kaip ir prieš šimtą metų, prieš Pirmąjį Pasaulinį Karą, pasaulis kuria aljansus, kurie skirti apsiginti nuo kariniu požiūriu stipresnių šalių, o taip pat dėl efektyvesnio vystymosi itin greitai besikeičiančioje finansinėje sferoje.
Sirija taps ketvirta valstybe, kuri prisijungs prie Euroazijos Sąjungos. Manoma, kad netrukus prie šios sąjungos prisijungs Iranas ir kitos Centrinės ir Vakarų Azijos šalys, taip sukurdamos itin stiprią prekybinę sandraugą, kuris kels didelę grėsmę Vakarų ir dolerio hegemonijai.
Šaltinis: mixednews.ru
Naujausi
Naujausi komentarai
Trigrašis > 31.Pagal.....
IP 88.222.180.47 | 07:47:02
Tau tai naujiena?Lietuva NATO narė,pinigais ir ginkluote remia urkas,tai kas tai?Neutralumas ar dalyvavimas konflikte?Ar tik tada sakysi,kad Lietuva kariauja su Rusija,kai ir tave pasiųs į frontą?...
Arns
IP 62.214.103.156 | 04:17:19
Galiu pasakyti tik tiek kad per tokias blinkeviciutes vaikai afrikoje badauja nes kazkas ne valgo o eda.... ...
Xxxx
IP 2a00:1eb8:c297:d922:786f:d9d8:b4b4:5d1 | 01:12:23
Senovėje, Lietuvoje, buvo tokia bausmė (Nausėdom): kiekvieną koją atskirai pririšti prie dviejų arklių ir šūktelėti "Uo"....