Visuomeninės organizacijos siūlo bausti ne prostitutes, o prostitucijos paslaugų pirkėjus.
„Mūsų šalis jau pribrendo sekti Švedijos modelio pavyzdžiu ir tą modelį bandyti pritaikyti Lietuvoje (...) – nebausti prostitučių, moterų, kurios teikia seksualines paslaugas, bet kriminalizuoti moterų pirkimą. (...) Švedija, Suomija ir Norvegija, žingsniu priekyje ir Prancūzija – pripažinti, kad prostitucijos paslaugų pirkimas yra smurtas prieš moterį“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė Natalja Kurčinskaja.
Dingusių žmonių šeimų paramos centras antradienį Seime organizuoja tarptautinę konferenciją „Prostitucija: kaip užtikrinti teisingumą?“, kurios tikslas – pradėti diskusiją dėl dabar galiojančių įstatymų pakeitimų, siekiant nebausti prostitučių, o kriminalizuoti prostitucijos paslaugų pirkimą.
Spaudos konferencijoje dalyvavusi Kler Kidė (Claire Quidet) pasakojo apie jos vadovaujamos Prancūzijos asociacijos „Mouvement du Nid“ atliktą prostitučių klientų apklausą, po kurios paaiškėjo, kad tai įvairios socialinės padėties ir įvairaus amžiaus vyrai, kiek dažniau - 30-50 metų amžiaus.
Anot jos, tyrėjus nustebino tai, jog klientai - dažniausiai ne vieniši, pažinčių su moterimis užmegzti negalintys vyrai, o priešingai – vedę ar turintys ilgalaikę partnerę, pasirenkantys prostitutes įgyvendinti savo seksualinėms fantazijoms, ko su žmona ar drauge nedaro „iš pagarbos“. Prancūzijos asociacijos vadovės teigimu, paaiškėjo, kad tų vyrų santykiai su moterimis sudėtingi dėl vaikystės ar jaunystės patirčių.
K. Kidė sako, kad tuomet, kai prostitutė kad ir už pinigus turi daryti tai, ko ji nenori, yra prievarta.
Anot visuomenininkų, netrukus turėtų pasirodyti ir tyrimo, kuriame dalyvavo Lietuvos prostitučių klientai, rezultatai.
„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.