Prestižinę Krašto apsaugos ministerijos (KAM) salę planuojama vėl papuošti nemažai triukšmo sukėlusiais Žalgirio mūšio tema tapytais paveikslais. Viename jų esą įamžintas ir buvęs ministras, dabartinis Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas, rašo „Lietuvos žinios“.
Maždaug prieš metus tuometė krašto apsaugos ministrė konservatorė Rasa Juknevičienė atsikratė septynerius metus KAM Žalgirio salės sienas puošusių trijų dailininko Antano Beinaravičiaus tapytų paveikslų, vaizduojančių įvairius 1410 metų liepos 15 dieną vykusio Žalgirio mūšio fragmentus.
Pasinaudojant salės remontu, meno kūrinius, iš kurių vieno esą žvelgia G. Kirkilo ir tuomečio krašto apsaugos viceministro Jono Gečo akys, planuota perduoti Vytauto Didžiojo karo muziejui Kaune. Dabartinio krašto apsaugos ministro socialdemokrato Juozo Oleko galbūt nutapytas partijos kolegos veidas neerzina. Jis įsitikinęs, kad istoriniai paveikslai itin tinka šiai ministerijos salei. Juolab kad vienas iš keturių, pats didžiausias, čia kabo iki šiol. Rudenį į savo vietą ketinama grąžinti likusius tris paveikslus.
„Tiesiog juokinga. Tai tik rodo socialdemokratų susireikšminimą, o tai tokiai partijai visai neturėtų būti būdinga. Gal ministras ruošiasi ir save pripiešti“, – sužinojusi apie įpėdinio planus vėl pakabinti paveikslus reagavo R. Juknevičienė.
Anot jos, iš KAM šie kūriniai iškeliavo ne tiek jos, kiek kitų darbuotojų iniciatyva. „Ne vienas dailininkas sveikino mane žengus šį žingsnį, nes tie kūriniai nėra aukšto meninio lygio“, – sakė buvusi ministrė. Jos nuomone, išnešus paveikslus, Žalgirio salė „prašviesėjo, linksmiau tapo priimti svečius“. „Bet jei ministrui patinka G. Kirkilo portretas Žalgirio mūšio tema, nieko nepadarysi – tegul kabina“, – pareiškė R.Juknevičienė.
Dailininkas neslėpė, kad dviejuose KAM skirtuose paveiksluose pavaizdavęs į G. Kirkilą ir J. Gečą panašius asmenis, taip norėjęs papokštauti, ir tai tarp menininkų nesąs retas dalykas. Kartu jis apgailestavo, kad tokį humorą suprato toli gražu ne visi ir reikalas buvo gerokai politizuotas.
„Galbūt G. Kirkilas ir turi kokių nors nuodėmių, bet šiuo atveju jis tikrai visiškai nekaltas. Turėjau jo už tai atsiprašinėti. Jis net nežinojo, ką ketinu daryti“, – LŽ pasakojo A. Beinaravičius.
Eltos inf.