Rugsėjo 13 d. Austrijos kancleris Sebastianas Kurcas (Sebastian Kurz) paskelbė, kad šalyje prasideda antroji koronaviruso infekcijos banga. Pasak S. Kurco, kasdien Austrijoje, kurioje gyvena 9 mln. žmonių, daugėja susirgusiųjų: prieš dvi savaites per parą buvo fiksuojama po maždaug 350 atvejų, o štai rugsėjo 12 d. – jau per 850. Kanclerio teigimu, artimiausiu metu prognozuojama, kad per parą Austrijoje bus fiksuojama apie tūkstantį atvejų.
Nuo rugsėjo 14 d. Austrijoje privaloma dėvėti kaukes uždarose patalpose (parduotuvėse, valstybinėse įstaigose, paslaugų sferos įstaigose). Anksčiau tai buvo privaloma tik supermarketuose, pašte, banke ir viešajame transporte. Taip pat bus apribotas masinių renginių dalyvių skaičius.
Austrijoje nuo pandemijos pradžios užfiksuota per 33 tūkst. užsikrėtimo koronaviruso atvejų. Daugiau kaip 26,7 tūkst. žmonių pasveiko, 756 mirė.
Rugsėjo 14 d. apie antrąją koronaviruso bangą paskelbta ir Čekijoje. Teigiama, kad sunkiai sergantiesiems gali neužtekti ligoninių. Per praėjusią parą šioje šalyje užregistruotas 1541 naujas užsikrėtimo koronavirusu atvejis, daugiausia jų – sostinėje Prahoje. Mokiniams mokyklose liepta būti su kaukėmis, o studentams teks mokytis nuotoliniu būdu. Čekijoje, kurioje gyvena 10,7 mln. žmonių, koronavirusu užsikrėtė 35,4 tūkst, 21,2 tūkst. pasveiko, 453 mirė.
Koronaviruso atvejų padaugėjo ir kitose Europos šalyse: Albanijoje, Bulgarijoje, Juodkalnijoje, Šiaurės Makedonijoje. Antroji banga gresia Prancūzijai, Lenkijai, Nyderlandams ir Ispanijai.
Tuo tarpu Belgija, Italija ir Jungtinė Karalystė nuo pandemijos atsigauna.
Australijos Viktorijos valstijoje įvesta karinė padėtis: kariškiai turguose, parduotuvėse nuolat suiminėja žmones, nedėvinčius kaukių. Melburnas pastarąsias šešias savaites – visiškai uždarytas.
Indijoje – taip pat spartus koronaviruso atvejų didėjimas, per dieną fiksuojama apie 94 tūkst. susirgusiųjų, tačiau daugelis jų greitai pasveiksta. Koronaviruso atvejų daugėja ir Indonezijoje.
Pietų Korėjos sostinėje Seule nuo rugsėjo 14 d. bus sušvelnintos socialinio atsiribojimo sąlygos.
Daugiausia koronaviruso infekcijos atvejų pasaulyje – 8 mln. – fiksuota Lotynų Amerikoje.
Tuo metu Vokietijoje nuolat vyksta protestai, kuriuose žmonės atvirai sako: netikime, kad koronavirusas egzistuoja, tai yra melas.
Šaltinis: dw.com