Vokietijoje nuotaikos greitai keičiasi, o didžiausiu visuomenės pasipiktinimo objektu tapo kanclerė Angela Merkel. Ji jau ne kartą žadėjo išspręsti krizę, tikino, kad dar ir dar reikia palaukti. Tačiau vokiečių kantrybė po įvykių Kelne per Naujuosius metus išseko. Sausio 19 d. kanclerės administracija gavo 44 Vokietijos parlamentarų laišką, kuriame reikalaujama per savaitę išspręsti pabėgėlių klausimą.
Konstitucinio teismo teisėjai Udas di Fabijus (Udo Di Fabio) ir Hansas Jurgenas Papyras (Hans-Jürgen Papier) apkaltino, kad A. Merkel padarė esmines klaidas. Net centro kairės dienraštis „The New York Times“, kuris pernai garbino A. Merkel politiką pabėgėlių atžvilgiu, neseniai ją pavadino „išdidžia kvailyste“.
O štai Japonija merkeliškos „mes galime tai padaryti“ politikos linijos nesilaiko. 2015 m. gegužės mėnesio „Forbes“ numerio galingiausia pasaulio moterimi pavadinta A. Merkel pernai į šalį priėmė 1,1 mln. pabėgėlių, o štai Japonija – vos 27 (šeši iš Afganistano, po tris iš Sirijos, Etiopijos, Šri Lankos, po du iš Eritrėjos ir Nepalo), nors 2015 m. šioje šalyje prieglobsčio prašėsi 7586 žmonės, kitaip tariant, 99 proc. migrantų buvo nepriimti.
Pasak „Der Spiegel“, Šengeno zonos siena jau pasislinko į šiaurę, ir tai tik naujų įvykių pradžia.
Šaltinis: spiegel.de
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]