Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Buvusi Jugoslavijos Respublika Makedonija (toliau – BJRM arba Makedonija) dabar patiria brutalius įvykius, kurie diriguojami iš užsienio.
Pasak S. Lavrovo, Makedonijos premjerui Nikolai Grujevskiui daromas spaudimas iš užsienio dėl to, kad jis nesutinka su Vakarų sankcijomis Rusijai.
„Taip pat bandoma spausti Grujevskio vyriausybę prisijungti prie sankcijų prieš Rusiją ir nesutikti leisti statyti „Turkijos srauto“ dujotekio“, – pareiškė S. Lavrovas.
Makedonijos Respublika (BJRM) yra tik viena iš trijų Makedonijos regiono dalių. Šis maždaug Lietuvos ploto regionas driekiasi per šešias valstybes (Albaniją, BJRM, Bulgariją, Graikiją, Kosovą ir Serbiją), turi tris sostines (Skopję BJRM, Salonikus Graikijoje ir Blojevgradą Bulgarijoje). Po Jugoslavijos žlugimo 1991 m. kilus karams ir atsiradus kol kas septynioms dirbtinėms valstybėms, viena jų tapo ir BJRM (angl. FYROM). Makedonijos regione kalbama albanų, bulgarų, graikų, makedoniečių, romų, rumunų, serbų, turkų ir vlachų kalbomis.
Didžiausią įtampą regione kelia ne BJRM noras „privatizuoti“ senovės Makedonijos karalystės pavadinimą nepatenkinti graikai ir bulgarai, o savo valstybę turintys (realiai net dvi, jei kalbėtume apie daugelio nepripažintą Kosovą) albanai, kuriuos remia Vakarai. Albanų teroristų išpuoliai nesiliauja ir šiomis dienomis.
Šaltinis: sputniknews.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]