Siekiant išsiaiškinti visuomenės nuomonę apie korupcijos paplitimą ir patirtį, susidūrus su šiuo reiškiniu, rugsėjo ir spalio mėnesiais atliekamas didelės apimties sociologinis tyrimas „Lietuvos korupcijos žemėlapis“. Atliekant tyrimą bus klausiama gyventojų, valstybės tarnautojų ir verslo atstovų nuomonės. Tikslas – nustatyti tendencijas ir rizikingiausius sektorius, kuriuose gali pasireikšti korupcija.
„Šio reguliariai atliekamo tyrimo rezultatai yra labai svarbūs vertinant valstybės pažangą kovojant su korupcija ir planuojant valstybės veiklos prioritetus korupcijos prevencijos srityje, todėl labai tikimės, kad žmonės supras šio tyrimo svarbą ir gavę anketas ras galimybių skirti laiko ir išsamiai jas užpildyti“, – sako STT Korupcijos prevencijos valdybos viršininkas Romualdas Gylys.
Nuo 2001 m. „Lietuvos korupcijos žemėlapis“ rengiamas septintą kartą. 2014 m. atlikto tyrimo rezultatai atskleidžia, kad antikorupcinė padėtis šalyje gerėja – korupciją kaip labai rimtą Lietuvos problemą įvardijo 48 % šalies gyventojų, tai yra 19 procentų mažiau nei 2011 m. Taip pat ženkliai sumažėjo verslininkų, pateisinančių korupciją versle. Pavyzdžiui: 2014 m. tik keturi verslininkai yra nurodę, kad mokėjo kyšius per pastaruosius metus ir tai geriausias rezultatas nuo 2001 m.
Apklausą atliks visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ darbuotojai.
Tyrimas finansuojamas 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos lėšomis, skirtomis 10 prioriteto priemonėms įgyvendinti.
Šaltinis: stt.lt
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]