2024 m. gegužės 26 d.

 

Sukilimas prieš Loretos Braždienės paskyrimą Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininke

27
Paskelbta: 2013-02-01 18:04 Autorius: Vilniaus Žvėryno ir Pilaitės bendruomenės

Žemiau skelbiamas kreipimasis adresuotas prezidentei Daliai Grybauskaitei, o publikacijos pabaigoje rasite adresą, kuriuo laukiama žinučių iš jam pritariančių visuomeninių organizacijų.

Vilniaus bendruomenės ir bendrijos bei visuomeninės organizacijos su dideliu nerimu vertina žinią, kad Teisėjų taryba penktadienį vienbalsiai pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės teikimui ir didžiausio Lietuvoje - Vilniaus miesto apylinkės - teismo pirmininke sutiko paskirti laikinai pirmininkės pareigas ėjusią Loretą Braždienę. Kad L. Braždienė galėtų oficialiai vadovauti Vilniaus miesto apylinkės teismui, dar reikia prezidentės dekreto.

Prašome Prezidentės šiuo metu nepasirašyti dekreto ir dar kartą įvertinti šios teisėjos tinkamumą eiti pirmininkės pareigas, nes ji, mūsų nuomone, savo nagrinėjamose bylose negina vartotojų interesų ir nevykdo Lietuvos Konstitucijoje įtvirtintos valstybės prievolės ginti vartotojų teises.

 

Pavyzdžiui, teisėjos L. Braždienės buvo daug kartų prašyta, kad ji įpareigotų šilumos tiekėją pateikti informaciją, kiek daugiabutis namas suvartojo šilumos, kiek deklaruota karšto vandens, kad vartotojai galėtų patikrinti, ar teisingai paskirstyta šiluma. Teisėja atsainiai atšovė, kad vartotojui užtenka tiek, kiek išdėstyta sąskaitoje, ši informacija yra pakankama, ir žmonėms nereikia žinoti daugiau.

Vartotojui nušalinus šią šališką teisėją nuo bylos nagrinėjimo, ji puolė grasinti jam baudomis. Tik per visas nacionalines televizijas paviešinus netinkamą šios teisėjos elgesį su vartotojais, ji nedrįso skirti vartotojui baudos ir net nusišalino nuo bylos nagrinėjimo.

Lietuvos bendrosios kompetencijos teismai apskritai nenori ginti vartotojų teisių, nes, tikėtina, yra įtakojami monopolininkų ir jų remiamų politikų.

Pavyzdžiui, net Lietuvos Aukščiausiasis teismas yra nepagrįstai nuteisęs daugybę vartotojų, kurių butai buvo atjungti nuo centralizuoto šildymo. Tarkime, vieno buto Antakalnyje savininkas jau kelintus metus moka duokles už jo buto nepasiekiantį centralizuotą šildymą, nes Aukščiausiasis teismas taip nusprendė. Anot šio teismo, žmogus atsijungė ne pagal drakoniškąsias Šilumos tiekimo ir vartojimo taisykles, kurias patvirtino mūsų ministerijų valdininkai, ir tuo pažeidė "vargšelės" šilumos tiekėjos interesus, todėl vartotojo interesai neturi būti ginami. Lietuvos teismas atsisakė ginti vartotojų teises, kurias prioritetine tvarka gina mūsų Konstitucija ir ES direktyvos! Tai, kad vartotojų teisės nėra ginamos - tikra valstybės tragedija.

Tik nuo Prezidentės priklauso, ar jos skiriami teisėjai vykdys Konstituciją ir gins vartotojų teises.

Tačiau niūrioje teismų praktikos padangėje matyti ir teisingumo pragiedrulių. Pavyzdžiui, pastaruoju metu Lietuvos administraciniai teismai iš esmės pakeitė požiūrį į vartotojus ir pradėjo nuosekliai ginti vartotojų teises.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pripažino, kad šilumos tiekėjų vykdyta šilumos apskaita yra nelegali, nes nuotolinio valdymo šilumos apskaitos prietaisai nėra metrologiškai patikrinti, o 2013 metų sausio 17 dienos nutartimi paskelbė minėtas Šilumos tiekimo ir vartojimo taisykles negaliojančiomis, nes jos prieštarauja įstatymams. Keista, kad šio prieštaravimo Aukščiausiasis teismas nesugebėjo pastebėti dešimtmečiais.

Manome, kad visi šie teigiami pokyčiai sietini su Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko Ričardo Piličiausko paskyrimu ir jo tinkamai vykdoma administracinių teismų ir teisėjų priežiūra, vadovaujantis teisingumu ir sąžiningumu, o ne rubikoniniais interesais.

Manome, kad į teismo pirmininko pareigas negali būti skiriamas asmuo, kurio veiksmai ir sprendimai kelia pagrįstų abejonių dėl šio asmens išankstinių neigiamų nuostatų vartotojų ir jų teisių gynimo klausimais. Remiantis išdėstytu, prašome nepasirašyti dekreto dėl teisėjos Loretos Braždienės skyrimo į Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininkės pareigas, nes ši teisėja savo nagrinėjamose bylose negina vartotojų interesų ir nevykdo Lietuvos Konstitucijoje įtvirtintos valstybės prievolės ginti vartotojų teises ir, tikėtina, neigiamai įtakos visus kitus teismo teisėjus neginti vartotojų teisių.

Žvėryno bendruomenė, Pilaitės bendruomenė

Šį pareiškimą kviečiamos pasirašyti ir kitos visuomeninės organizacijos. Apie savo sprendimą iki pirmadienio turėtumėte pranešti adresu [email protected]

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
27. Violeta
(2013-02-04 19:52:00)
(84.15.124.10) Parašė:

Nuo šios dienos jau paskirta,paskaitykite delfi.lt.Prezidentė eilinį kartą pasityčiojo iš žmonių.26. vilniete
(2013-02-04 11:11:46)
(193.219.91.249) Parašė:

Ima neviltis,kai taip vyksta.25. Zveryno bendruomene
(2013-02-04 00:24:23)
(78.60.192.134) Parašė:

Visi pritariantys siam kreipimuisi, prasome rasyti taip pat [email protected], jei [email protected] pasto dezute perpildyta del daugybes palaikanciu laisku nuo bendruomeniu ir visuomeniniu organizaciju. Lietuvos zmogaus teisiu asociacija taip pat prisijunge prie sio kreipimosi.24. Romualdas Matelis
(2013-02-04 00:22:53)
(212.117.23.148) Parašė:

Nėra taip jau paprasta vertinti situacijos vien iš abstraktokai surašyto teksto. Toks teiginys "L. Braždienės buvo daug kartų prašyta, kad ji įpareigotų šilumos tiekėją pateikti informaciją, kiek daugiabutis namas suvartojo šilumos, kiek deklaruota karšto..." tėra tik užrašas ant vandens paviršiaus. Ir kas gali būti tikras, kad taip buvo iš tikro. Žinoma, susipažinus su bylų protokolais, galima sužinoti jau kur kas konkrečių faktų. Kaip ne kaip, bet siūlyčiau iniciatoriams - Žvėryno ir Pilaitės bendruomenėms - tekstą, jei dar ne vėlu, perradaguoti, jame nurodant bylų, apie kurias kalbama šiame rašte, datas ir numerius.23. bobų karas
(2013-02-03 23:47:42)
(78.61.82.55) Parašė:

VIENAS GIRIA PILIČIAUSKĄ, KITI PATENKINTI KRYŽEVIČIAIS, VALIAIS. AR NE PER DIDELĖ PRABANGA KARIAUTI PRIEŠ ATSKIRAS ŽEMESNIO RANGO PERSONAS, NEKREIPIANT DĖMESIO Į VISĄ NUSIKALSTAMĄ SISTEMĄ UŽVALDŽIUSIĄ TEISMUS TEISĖSAUGĄ, VALDŽIOS INSTITUCIJAS IR ATSKIRAIS ATVEJAIS VEIKIANČIUS NET KAIP NUSIKALSTANAS SUSIVIENIJIMAS PRIEŠ PILIEČIUS IR VALSTYBĘ.22. Rūta Zabielienė
(2013-02-03 23:30:18)
(78.57.148.68) Parašė:

Jeigu reikia kauniečių paramos, tai mes su Jumis:). Sėkmės pakilusiems į kovą su teisėsaugos hidra!!!21. Marta
(2013-02-03 22:25:07)
(84.15.179.13) Parašė:

galėčiau pasirašįyti dar ir Karoliniškių bendruomenės vardu. Reikia tik džiaugtris, kad yra tokių iniciatyvų, nes žmonės jau visai prarado viltį ir tiki, kad teismai gina tik monopolininkų interesus, o žmones jau nebegina niekas. O juk į valstybę jungiamės būtent todėl kad apsigintume nuo išorės ir vidaus grobikų.20. Irina
(2013-02-03 22:06:21)
(88.223.56.79) Parašė:

Palaikom kreipimąsi, bet nurodytu adresu nepavyksta išsiųsti patvirtinimo.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras